Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

10. apríla 2012

EFT – Techniky emočnej slobody – „moderná samo-akupresúra“Spoločnosť Štúdio zdravia, s. r. o. predstavuje jednu z najúčinnejších metód energetickej medicíny – EFT.Zdieľať
Techniky emočnej slobody V preklade ide o Techniky emočnej slobody (Emotional Freedom Techniques), ktoré v sebe skĺbili poznatky starovekej čínskej akupunktúry a modernej psychológie. EFT je veľmi účinné v prípade emocionálneho stresu v akejkoľvek jeho forme – úzkosti, strach, pocit viny, fóbie, atď. Výborné výsledky ukazuje aj v oblasti závislostí, úspechu, hojnosti a pri akejkoľvek téme, ktorá má emocionálny základ (a v našom živote má takmer všetko emocionálny základ). Odteraz sa o tejto metóde môžete viac dozvedieť na novej stránke Štúdia zdravia www.stastniludia.sk.
 
EFT je najpopulárnejšou formou tzv. meridiánových terapií. Možno ste o tejto metóde ešte nepočuli, ale v zámorí a čoraz viac i v európskych krajinách je súčasťou práce mnohých psychológov, psychiatrov, liečiteľov, koučov, či poradcov.
 
EFT je vo svojej podstate technikou odbúravajúcou stres. Ide o poklepávanie pomocou vlastných prstov na akupunktúrne body na našej tvári a tele pri súčasnom naladení sa na problém, ktorý nás trápi.
 
Poklepávanie na meridiánové dráhy (ľudovo „ťukanie“) objavil v r. 1970 Dr. Roger Callahan, psychológ z Kalifornie, ktorý vyvinul TFT (Thought Field Terapy – zjednodušene Terapia mysle). Táto metóda bola veľmi účinná, ale dosť komplikovaná.
Gary Craig, jeden z Callahanových študentov, pred viac ako 20 rokmi výrazne zjednodušil celý proces a nový postup nazval EFT (Emotional Freedom Techniques – Techniky emočnej slobody). Hoci podľa jeho slov je metóda EFT stále „v plienkach“, žiadna iná terapia nepreukazuje dennodenne tak výnimočné a nepopierateľné výsledky ako Techniky emočnej slobody.
 
EFT pracuje na základe teórie, že emočný stres v akejkoľvek forme ruší plynulý tok energie v našom tele. Ťukanie odstraňuje toto rušenie rovnako, ako keď naladíte televízor alebo rádio na tú správnu frekvenciu.
 
Čo sa týka fyzických symptómov, ťukanie priamo nelieči fyzické choroby, ale často redukuje ich symptómy prostredníctvom odstránenia stresu a neutralizácie emočných konfliktov, čo následne umožní telu vyliečiť sa samo prirodzenou cestou.
 
„EFT je veľmi účinné aj pri odstraňovaní obmedzujúcich presvedčení, ktoré nám bránia dosahovať vytýčené ciele a realizovať naše túžby.“ hovorí Ing. Terézia Vančová, konateľka Štúdia zdravia a EFT praktik s medzinárodnou certifikáciou podľa Garyho Craiga. „Účinky tejto metódy pozorujem vo všetkých oblastiach života. Ako tvrdí jej objaviteľ Gary Craig – Skúšajte EFT na všetko! Tak skúšam. A výsledky sú častokrát až neuveriteľné!“ s úsmevom dodáva Ing. Terézia Vančová.
 
Čo všetko EFT dokáže a v ktorých oblastiach života ju môžete využiť, Vám pomôže lepšie spoznať nová stránka spoločnosti Štúdio zdravia – www.stastniludia.sk. Nájdete tu aj stručný návod, ako metódu vyskúšať, či článok o vedeckých dôkazoch, že v našom tele naozaj prúdia energie.
 
„Nakoľko EFT ponúka aj tzv. borrowing benefits“, čiže niečo ako požičané výhody, pripravujeme pre našich klientov a návštevníkov stránky www.stastniludia.sk krátke videá na rôzne témy, podľa ktorých
 
 
si môžu ľudia ťukať, či už sa ich daná téma týka alebo nie. Pri každom ťukaní sa totiž vyrovnávajú toky energií v tele, a tak sa človek cíti lepšie, príp. postrehne zmenu v určitej oblasti života, aj keď sa ho daná téma priamo netýka.“ hovorí Ing. Terézia Vančová.
 
A prečo samo-akupresúra? Pretože klient si sám ťuká na určité body na tele podľa pokynov praktika. V niektorých situáciách, keď nie je klient schopný ťukať aj rozprávať zároveň, pomáha mu s poklepávaním (zväčša na bodoch na ruke) EFT praktik.
 
Nakoľko je metóda EFT tak účinná, Gary Craig ju sprístupnil všetkým ľuďom na svete. Niektoré témy sa klient ľahko naučí spracovať sám doma. Tak môže EFT využiť v situáciách, keď sa veľmi hnevá, žiali, bojí, či prežíva silnú bolesť.
 
Metódu sa naučia aj deti, pretože základný postup je jednoduchý a detskému rozumu prijateľnejší ako dospelým, ktorí častokrát príliš nad všetkým rozmýšľajú. „Môj syn sa naučil základný postup ťukania v 3 rokoch. Keď mi dnes v aute zahlási, že sa mu chce vracať, poviem mu, aby si zaťukal. Po dvoch kolách „detského“ ťukania (niektoré body netrafí, niektoré si vymyslí J), máme obaja pokoj. Jemu už netreba vracať a ja nemám stres z toho, čo mám robiť.“ hovorí s úsmevom Ing. Terézia Vančová.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezvestnú Nikoletku Kotlárovú našli u starej mamy
<< predchádzajúci článok
Obchvat Galanty bude stáť 45 miliónov eur