03. apríla 2007

Finále hokejovej extraligy - Trenčín - Slovan 1:3

Hokej - Slovnaft extraliga - finále play off - 3. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) - stav série 0:3 Góly: 4. Húževka (Hanzal, Sivák) - 8. ...

Hokej - Slovnaft extraliga - finále play off - 3. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) - stav série 0:3

Góly: 4. Húževka (Hanzal, Sivák) - 8. Kukumberg (Uram, Devečka), 37. Kuľha (Kukumberg), 55. Uram (Kuľha, M. Hruška)

Vylúčení: 10:14 na 2 min, navyše: Kútny trest v hre za hrubosť - Lažo 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin, D. Konc - Višňovský, Valach, 6150 divákov

Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Malinský, Heš - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Húževka, Hanzal, Sivák - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - od 55. Kútny

Slovan: Hovi - Kusovský, Srdínko, Pavlas, M. Hruška, Devečka, Huba, Hančák, Sersen - Lažo, Hreus, Ľ. Hurtaj - Kuľha, Kukumberg, Uram - Vorel, J. Sýkora, Ľ. Pištek - Baček, R. Tvrdoň, Kokavec

Podľa očakávania domáci začali náporom, ktorý už v 4. min zužitkoval Húževka po uvoľnení Hanzalom, keď si položil aj brankára Hoviho - 1:0. O chvíľu nato dostala Dukla možnosť 100-sekundovej presilovej hry o dvoch hráčov, ale jej hra bola statická a jedinú šancu spálil Melichárek, keď minul gólovú prihrávku od Pardavého. Trenčania následne pykali. V 8. min našiel Uram takmer cez celé klzisko Kukumberga a ten svoj samostatný nájazd premenil - 1:1. V 14. min sa opäť predviedol Uram, keď krížnou prihrávkou našiel Kuľhu, ale Hála sa stačil presunúť a puk vyrazil. O tri minúty neskôr Homer nastrelil v početnej výhode iba hornú žŕdku súperovej bránky. Už úvod druhej tretiny naznačil jej priebeh, keď sa Hreus po zlej rozohrávke domácich dostal k puku, ale svoju príležitosť v oslabení nevyužil. Následne unikol Uram, no Hála jeho strelu vytesnil na žŕdku. Slovan kontroloval priebeh zápasu, k čomu mu pomohli aj tri presilovky v rade, avšak skórovať sa mu nepodarilo. Kukumberg totiž trafil len konštrukciu domácej svätyne. V 37. min predviedli belasí ďalší "závar". Puk po strele Urama sa od zadného mantinelu odrazil ku Kuľhovi. Toho však excelentným zákrokom vychytal Hála, ale o pár sekúnd nato ten istý hráč poslal svoje mužstvo do vedenia, keď spornú situáciu rozhodol v prospech hostí videorozhodca. Odhodlaní Trenčania vstúpili do záverečnej dvadsaťminútovky s cieľom vyrovnať a od úvodných minút sa nasťahovali pred Hoviho. V dobrých pozíciach však zaváhali Húževka i Sivák, ktorý poslal puk ponad ležiaceho brankára Slovana, ale aj nad jeho svätyňu O chvíľu neskôr sa o vzruch postarali Pardavý, Heš a Melichárek, no puk za chrbát Hoviho nedostali. Hostia hrozili iba z ojedinelých útokov a jeden z nich dotiahli do zdarného konca. V 52. min zastavili Trenčania Urama faulom, avšak o tri minúty nato skončilo prečíslenie Kuľha - Uram gólom kanoniera belasých. Zápas sa už iba dohrával, v jeho závere predviedli oba tímy niekoľko pästných súbojov.