03. apríla 2007

Remíza Bayernu, víťazstvo Liverpoolu

Futbalisti Bayernu si v utorkovom prvom štvrťfinále Ligy majstrov 2006/2007 vybojovali na pôde AC Miláno cennú remízu 2:2. Hrdinom stretnutia bol belgický stopér nemeckého klubu Daniel van ...

MILÁNO/EINDHOVEN 3. apríla (WEBNOVINY) - Futbalisti Bayernu si v utorkovom prvom štvrťfinále Ligy majstrov 2006/2007 vybojovali na pôde AC Miláno cennú remízu 2:2. Hrdinom stretnutia bol belgický stopér nemeckého klubu Daniel van Buyten, ktorý sa postaral o oba góly hostí. Talianske mužstvo sa ujalo vedenia v závere I. polčasu po krásnej hlavičke Andreu Pirla. Hostia vyrovnali v 78. min, keď po centri Salihamidžiča vyhral striedajúci Pizzaro hlavičkový súboj a Van Buyten zblízka prestrelil Didu. O šesť minút neskôr odpískal rozhodca Baškakov v prospech "rossoneri" pokutový kop, ktorý Kaká s prehľadom premenil. Šok divákom na Sin Sire spôsobil už v nadstavenom čase opäť Van Buyten, keď využil prihrávku od Hargreavesa a strelou z hranice päťky do bližšieho rohu zabezpečil svojmu tímu nerozhodný

Liverpool splnil na pôde Eindhovenu úlohu favorita a zvíťazil rozdielom triedy 3:0. Šampióna Ligy majstrov spred dvoch rokov poslal do vedenia v 27. min kapitán Steven Gerrard, ktorý si nabehol do šestnástky a strelou do vzdialenejšieho rohu nedal Heurelhovi Gomesovi šancu. Druhý gól hostí pridal hneď po prestávke ľavačkou obranca John Arne Riise. Tretí klinec do holandskej rakvy zatĺkol po vyše hodine hry útočník Peter Crouch. Zverenci trénera Rafaela Beniteza si už pred odvetou prakticky zabezpečili postup do semifinále.
Odvety utorkových štvrťfinálových zápasov LM 2006/07 sú na programe 11. apríla.

AC Miláno - Bayern Mníchov 2:2 (1:0)
Góly: 40. Pirlo, 84. Kaká (z 11 m) - 78. a 90.+ Van Buyten, rozhodoval: Baškakov (Rus.) 67 500 divákov (vypredané)
AC Miláno: Dida - Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski (86. Kaladze) - Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf (85. Gourcuff) - Kaká - Gilardino (71. F. Inzaghi)
Bayern Mníchov: Rensing - Sagnol (68. Lell), Lucio, Van Buyten, Lahm - Salihamidžič, Hargreaves, Ottl, Schweinsteiger - Makaay (85. Santa Cruz), Podolski (68. C. Pizzaro)

PSV Eindhoven - FC Liverpool 0:3 (0:1)
Góly: 27. Gerrard, 49. Riise, 63. Crouch, rozhodoval: Bertrandt Layec (Fr.), 35 000 divákov (vypredané)
PSV Eindhoven: Gomes - Kromkamp (68. Cs. Fehér), da Costa, Simons, Salcido - Mendez (51. Kluivert), Väyrynen, Cocu - Culina, Farfan (46. X. Sun), Diego Tardelli
FC Liverpool: J. M. Reina - Finnan, Carragher, Agger, Riise (65. Zenden) - Gerrard, Mascherano, Xabi Alonso, Fabio Aurelio (75. M. Gonzalez) - Crouch (85. Pennant), Kuyt