Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. augusta 2013

Jana Nagyová si u Nečasa v úrade zarobila miliónyJana Nagyová, bývalá šéfka kabinetu českého expremiéra Petra Nečasa, zarobila každoročne v tejto funkcii asi milión Kč ako základný plat a rádovo stovky tisícov Kč v podobe odmien. Vyplýva to z údajov, ...Zdieľať
Praha 2. augusta (TASR) - Jana Nagyová, bývalá šéfka kabinetu českého expremiéra Petra Nečasa, zarobila každoročne v tejto funkcii asi milión Kč ako základný plat a rádovo stovky tisícov Kč v podobe odmien. Vyplýva to z údajov, ktoré dnes v Prahe zverejnil Úrad vlády ČR a o ktorých informuje internetový server Novinky.cz.

Jana Nagyová Foto: i3.cn.cz/

Spomínaná inštitúcia zverejnila ročné platy a odmeny vedúcich pracovníkov, pričom ich označila iba skratkami podľa funkcií.

Príjem Jany Nagyovej, ktorá sa zrejme skrýva pod označením VŘS1, činil v roku 2010 celkovo 914.000 Kč plus 405.000 Kč v podobe odmien, o rok neskôr to bolo 998.280 Kč plus 1,22 milióna Kč na odmenách. Vlani sa potom výška mzdy nezmenila a odmeny klesli na 840.000 Kč.

Šéf úradu vlády Lubomír Poul, ktorého iba minulý týždeň nahradil vo funkcii Radek Augustin, zarobil od roku 2010 zhodne 1,169 milióna Kč, pričom jeho odmeny činili v roku 2010 sumu 465.000 Kč, o rok neskôr 1,158 milióna Kč a vlani 1,6 milióna Kč.

Úrad českej vlády zverejnil aj platy a odmeny námestníkov šéfa úradu a vrchných riaditeľov. K tomuto kroku sa odhodlal po dlhodobej kritike ich utajovania.

Nový šéf úradu Radek Augustin k tomu poznamenal, že mienia týmto postupom transparentne ukázať, ako sa nakladalo s verejnými prostriedkami.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri Brne vyrástol akvapark, za projektom stojí slovenský miliardár
<< predchádzajúci článok
Cyperský exminister ide do väzenia, nezabránil výbuchu munície