Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. augusta 2013

Pri Brne vyrástol akvapark, za projektom stojí slovenský miliardárV prvý augustový deň spustil skúšobnú prevádzku Aqualand Moravia v Pasohlávkach neďaleko Brna. Za akvaparkom s najväčším počtom zastrešených atrakcií v Českej republike pritom stojí slovenský miliardár ...Zdieľať
Brno 2. augusta (TASR) - V prvý augustový deň spustil skúšobnú prevádzku Aqualand Moravia v Pasohlávkach neďaleko Brna. Za akvaparkom s najväčším počtom zastrešených atrakcií v Českej republike pritom stojí slovenský miliardár František Hodorovský. Informovali o tom servery iHNed.cz a iDNES.cz.

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Kubeš

"Návštevníci sa môžu tešiť na 12 tobogánov, z ktorých dva sú jediné svojho druhu v Českej republike," povedala pred otvorením hovorkyňa Aqualandu Moravia Renata Klevetová. Ako dodala, bazény majú plochu 3000 m2 a vo wellness je 24 typov sáun a procedúr. V bazénoch je buď upravená voda priamo z priľahlého jazera, alebo voda z miestneho geotermálneho vrtu. Tá má osvedčenie, že pomáha pri urologických, kožných a ženských chorobách, ako aj na problémy kĺbov.

Areál akvaparku vyrástol za rok a štvrť vedľa autokempu Merkur. Investora ŽS Real, s prispením eurofondov, stál približne 1,2 miliardy Kč (46,23 milióna eur) a v novom podniku našlo prácu 112 ľudí.

Starosta Pasohlávok Tomáš Ingr si od projektu sľubuje predĺženie hlavnej sezóny, ktorá teraz trvá len počas leta. "Očakávame, že teraz sa nám sezóna natiahne od jari do jesene," avizoval Ingr.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zájazdy cestovky A-Tour už nie sú poistené, varuje Allianz
<< predchádzajúci článok
Jana Nagyová si u Nečasa v úrade zarobila milióny