03. januára 2013

Los Angeles Clippers stratili víťaznú niť, hráč Durant nervy

Basketbalisti Los Angeles Clippers v poslednom mesiaci uplynulého kalendárneho roka ani raz neprehrali, ale v prvom toho nového stále čakajú na prvé víťazstvo. Nedostavilo sa ani na druhý ...

durant brooklyn oklahoma NEW YORK 3. januára (WEBNOVINY) - Basketbalisti Los Angeles Clippers v poslednom mesiaci uplynulého kalendárneho roka ani raz neprehrali, ale v prvom toho nového stále čakajú na prvé víťazstvo.

Nedostavilo sa ani na druhý pokus, v stredu nestačili v kalifornskom derby na Golden State Warriors (94:115), keď nedokázali ubrániť 31-bodového Stephena Curryho. V Miami dostal Dallas šancu prekonať trápenie v predĺženiach, ale napokon z toho bola deviata prehra Mavericks po extra päťminútovke.

Ich čierna séria sa ťahá od uplynulého ročníka, nezastavilo ju ani 19-bodové osobné maximum Dirka Nowitzkého v tejto sezóne. LeBron James koketoval s triple-double, chýbala mu k nemu jedna asistencia. Brooklyn šokoval Oklahoma City, kde sa po 12 zápasoch zrodila prvá prehra Thunder.

Pomohla k nej aj nedisciplinovanosť domáceho lídra Kevina Duranta, ktorý sa dve minúty pred koncom riadneho hracieho času nechal prvý raz v kariére vylúčiť - za protesty proti výroku rozhodcov. V najlepšej forme zastihol prelom rokov San Antonio, ktoré si v Milwaukee pripísalo siedmu výhru za sebou a tlačí sa na čelo Západnej konferencie.