03. januára 2013

Tenistka Hantuchová podľahla vo štvrťfinále Curenkovej

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala vo štvrťfinále na turnaji WTA v austrálskom Brisbane s Ukrajinkou Lesiou Curenkovou za 92 minút 3:6, 4:6. Dvadsaťtriročná momentálne 116. ...

hantuchova BRISBANE 3. januára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala vo štvrťfinále na turnaji WTA v austrálskom Brisbane s Ukrajinkou Lesiou Curenkovou za 92 minút 3:6, 4:6.

Dvadsaťtriročná momentálne 116. hráčka rebríčka WTA vrátila Slovenke vlaňajšiu prehru z Australian Open 6:4, 4:6, 3:6. Curenková hrá v hlavnej súťaži v Brisbane ako "lucky loserka" namiesto zranenej Marie Šarapovej, keďže skôr neprešla kvalifikáciou.

Do semifinále na niektorom z turnajov WTA sa dostala prvýkrát v kariére. V druhom sete sa nechala ošetrovať.

Hantuchová si za dvojhru odváža z Brisbane finančnú prémiu 24 944 dolárov a 120 bodov do rebríčka WTA. S Curenkovou začala veľmi zle. Rýchlo prehrávala 0:4, keď dvakrát stratila svoje podanie.

Potom sa jej síce podarilo znížiť na 3:4, ale pri servise v deviatej hre odvrátila iba jeden z troch mečbalov súperky. V úvode druhého setu si obe tenistky brali podanie, 29-ročná popradská rodáčka sa dostala do vedenia 3:1.

V ôsmej hre však nezískala ani fiftín pri svojom servise a v desiatej neodvrátila hneď prvý mečbal Curenkovej. Hantuchovej sa nepodarilo v Brisbane zopakovať vlaňajšie finále.