Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2023

Má sa Kremeľ obávať straty kontroly nad Čečenskom? Správy o zdravotnom stave Kadyrova ohrozujú stabilituSprávy o vážnom zdravotnom stave čečenského lídra Ramzana Kadyrova podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny ...Zdieľať
russia_77534 01e4ddcf1486449a9116c43c188119bf 676x451 18.9.2023 (SITA.sk) - Správy o vážnom zdravotnom stave čečenského lídra Ramzana Kadyrova podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) poukazujú na závislosť ruského vodcu Vladimira Putina od Kadyrova v otázke, či v Čečensku bude naďalej stabilita. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR) podľa ukrajinských médií v piatok potvrdilo, že Kadyrov je v kóme. Avšak Kadyrov poprel dohady o jeho zdraví vo videozázname zverejnenom v nedeľu.

ISW konštatuje, že destabilizácia vlády Kadyrova v Čečensku by bola veľkým úderom pre Putinov režim čiastočne aj preto, „aké dôležité bolo pre počiatočnú popularitu Putina v Rusku dosiahnutie stability v Čečensku prostredníctvom brutálnej a krvavej vojny".

Ruských predstaviteľov vrátane Kadyrova pravdepodobne znepokojuje, že pokračujúce dohady o stave jeho zdravia ovplyvnia dlhodobú stabilitu jeho kontroly nad Čečenskom.Zdroj: SITA.sk - Má sa Kremeľ obávať straty kontroly nad Čečenskom? Správy o zdravotnom stave Kadyrova ohrozujú stabilitu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská pošta má nové vedenie, Lančarič vymenoval predsedu Kupku aj ďalších
<< predchádzajúci článok
Sexuálne zneužívanie detí musí byť podľa Kolíkovej veľmi prísne trestané, nie držba marihuany (video)