Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. októbra 2006

Múzeum Betliar bude úradu vlády fakturovať ujdený ziskMúzeum Betliar bude Úradu vlády SR fakturovať náklady spojené s prípravou dnešného zasadnutia kabinetu v miestnom kaštieli, ktoré sa tam na základe rozhodnutia premiéra Roberta Fica nakoniec ...Zdieľať

BETLIAR 4. októbra (WEBNOVINY) - Múzeum Betliar bude Úradu vlády SR fakturovať náklady spojené s prípravou dnešného zasadnutia kabinetu v miestnom kaštieli, ktoré sa tam na základe rozhodnutia premiéra Roberta Fica nakoniec neuskutočnilo. Riaditeľka múzea Eva Lazárová pre agentúru SITA odmietla, že by išlo o "nejaké závratné sumy". Fakturovať budú len priame náklady spojené s prípravou a zabezpečením rokovacej miestnosti, výzdobu, nadčasy zamestnancov a ujdený zisk. Múzeum nebude úradu vlády účtovať prenájom objektu, keďže patrí pod Slovenské národné múzeum, ktoré riadi ministerstvo kultúry. "Vy účtujete hosťom za to, že vás prišli navštíviť," opýtala sa Lazarová. Presnú výšku faktúry zatiaľ podľa nej nie je možné určiť. Múzeum prenajíma kaštieľ napríklad na sobáše, za hodinu prenájmu si v takomto prípade účtuje 5 000 Sk za hodinu. Riaditeľke je ľúto, že sa rokovanie v kaštieli nakoniec neuskutočnilo aj s ohľadom na ľudí, ktorí niekoľko dní priestory pripravovali. Od 13:00 je už kaštieľ prístupný verejnosti.

Slovenská vláda dnes rokuje v kultúrnom dome, ktorý patrí obci Betliar. "Hneď ako ma oslovili z úradu vlády, ponúkol som im sálu v kultúrnom dome," uviedol pre SITA starosta Betliara Július Farkašovský. Za 1,5 hodiny sa podarilo starostovi a jeho ľuďom pripraviť miestnosť. "Hneď ráno boli za mnou ľudia z úradu vlády a informovali sa o podmienkach prenájmu," doplnil starosta. Obec bežne prenajíma sálu v kultúrnom dome za 200 korún na hodinu. Napriek všetkému je starosta rád, že sa vláda rozhodla prísť do Betliara a rokovať o problémoch regiónu priamo na mieste.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od priateľov zo SR dostane Havel k narodeninám eseje o ňom
<< predchádzajúci článok
Vlani navštívilo SR takmer 20 tisíc ruských turistov