Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júla 2011

Nálety NATO zabili vyše 1100 civilistov, tvrdia úradyLetecké nálety Severoatlantickej ...Zdieľať
obcianska vojna v libyi Francúzske stíhačky sa pripravujú k odletu na francúzskej bojovej lodi Charles de Gaulle počas medzinárodnej intervencie do Líbye s mandátom OSN.Ilustračné foto: SITA/APTRIPOLIS 13. júla (WEBNOVINY) - Letecké nálety Severoatlantickej aliancie v Líbyi pripravili o život vyše 1100 civilistov a ďalších asi 4500 zranili.


Tvrdí to líbyjský generálny prokurátor Mohamed Zikrí Mahdžúbí, podľa ktorého NATO pácha pri svojej operácii vojnové zločiny, za ktoré je zodpovedný generálny tajomník aliancie Anders Fogh Rasmussen.

"Generálny tajomník NATO Rasmussen je zodpovedný za operácie NATO, ktorá pri útokoch na neozbrojených ľudí zabila v Tripolise a ďalších mestách 1108 civilistov a zranila 4537," vyhlásil Mahdžúbí.

Prokurátor vyhlásil, že Rasmussena plánuje obžalovať z viacerých zločinov vrátane pokusu zabiť líbyjského lídra Muammara Kaddáfího, zámernej agresii proti nevinným civilistov a vrážd detí. Obvinenia zahŕňajú aj pokus o zvrhnutie líbyjského režimu a jeho nahradenie povstaleckou vládou so zámerom zmocniť sa bohatstva Líbye.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cena ropy a zlata rástli aj pre prehlbujúcu krízu eurozóny
<< predchádzajúci článok
Septembrové voľby v Egypte presunuli na neskôr