19. novembra 2014

NHL: Tatar a Jurčo hviezdami Detroitu, Halák vychytal triumf Islanders

Tomáš Tatar (vľavo) v súboji o puk s Jackom Johnsonom v zápase NHL Detroit - Columbus Foto: TASR/AP
New York 19. novembra (TASR) - Až šesť slovenských hokejistov bodovalo v noci na stredu v zámorskej NHL. Dvojbodoví Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo si vyslúžili honor hviezd zápasu, v ktorom Detroit vyhral na ľade Columbusu 5:0.

Brankár Jaroslav Halák vychytal triumf NY Islanders nad Tampou Bay 5:2, jeho spoluhráč Ľubomír Višňovský raz asistoval.

Gólové prihrávky ozdobili pri víťazstvách aj výkony Andreja Meszároša z Buffala a Andreja Sekeru z Caroliny, Marián Gáborík zaznamenal presný zásah a jeho Los Angeles vyhralo nad Floridou 5:2.

Detroit vyučoval v Columbuse, keď ho za suverénnym triumfom 5:0 nasmeroval v prvej tretine šiesty gól v sezóne v podaní Tatara, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný.

Tretí zásah hostí pridal v záverečnej časti v presilovke Jurčo a otvoril si tak strelecký účet v tejto sezóne profiligy. Obaja slovenskí útočníci ešte navyše pridali bod za asistenciu, Tatar sa stal druhou a Jurčo treťou hviezdou stretnutia. Brankár Detroitu Jimmy Howard oslávil svoj 300. zápas v NHL 19. čistým kontom kariéry.

Halák predviedol 26 úspešných zákrokov pri víťazstve Islanders nad Tampou Bay 5:2, jeho krajan Višňovský odohral vyše 20 minút a v tretej tretine asistoval v presilovke pri štvrtom góle domácich. Buffalo prekvapilo hladkým triumfom 4:1 nad San Jose, na ktorom sa Meszároš podieľal gólovou prihrávkou v poslednej minúte duelu.

Carolina v prestrelke brala po výsledku 6:4 všetky body z Dallasu, Sekera odohral za hostí viac ako 25 minút, pripísal si siedmu asistenciu v ročníku i dva plusové body. Gáborík dosiahol svoj tretí gól v sezóne, v presilovej hre zvýšil bekhendom náskok Los Angeles proti Floride už na 3:0 a domáci napokon vyhrali 5:2.

NHL - sumáre:

BOSTON - ST. LOUIS 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 6. Bergeron, 32. Krug (Bartkowski, Eriksson). Brankári: Rask - Elliott, strely na bránku: 17:33, 17.565 divákov.

NY ISLANDERS – TAMPA BAY 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Góly: 21. Clutterbuck, 33. Grabovskij (Nielsen, Okposo), 34. Strome (de Haan), 41. Nelson (VIŠŇOVSKÝ, Nielsen), 49. Cizikas (Okposo, Nelson) – 12. Killorn (Garrison, Drouin), 43. Palát (Carle, Kučerov). Brankári: HALÁK - Nabokov, strely na bránku: 36:28, 12.908 divákov.

COLUMBUS - DETROIT 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Góly: 11. TATAR (Ericsson, Smith), 22. Nyquist (Abdelkader, Franzen), 45. JURČO (DeKeyser, Sheahan), 47. Sheahan (Smith, TATAR), 59. Helm (JURČO, Cleary). Brankári: Bobrovskij - Howard, strely na bránku: 28:40, 15.438 divákov.

BUFFALO - SAN JOSE 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 26. Deslauriers (McCormick, Ristolainen), 32. Gionta (Flynn, Myers), 40. Flynn (Gionta, Weber), 60. Gionta (Myers, MESZÁROŠ) – 31. Burns (Thornton, Couture). Brankári: Neuvirth (21. Enroth) - Grosenick, strely na bránku: 14:30, 17.435 divákov.

TORONTO - NASHVILLE 2:9 (0:3, 0:1, 2:5)
Góly: 49. Santorelli (Komarov), 51. Kadri (Phaneuf, Franson) – 2. Beck (Weber, Gaustad), 11. Roy (Cullen, Ellis), 17. Beck (Forsberg, Jones), 39. Nyström (Beck, Ekholm), 41. Ribeiro (Ellis), 42. Forsberg (Weber, Ribeiro), 44. Järnkrok (Wilson, Weber), 46. Josi (Nyström, Gaustad), 58. Wilson (Smith, Järnkrok). Brankári: Bernier (21. Reimer) - Rinne, strely na bránku: 31:37, 19.012 divákov.

MONTREAL - PITTBSURGH 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 8. Bennett, 10. Downie (Letang, Bennett), 21. Sutter (Bennett, Downie), 40. Crosby (Malkin, Hörnqvist). Brankári: Price - Fleury, strely na bránku: 27:22, 21.287 divákov.

WINNIPEG - NEW JERSEY 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 22. Perreault (Stuart), 24. Scheifele (Frolík, Bogosian), 57. Frolík (Lowry) – 42. Eliáš (Havlát, Brunner). Brankári: Hutchinson - Schneider, strely na bránku: 34:22, 15.016 divákov.

DALLAS - CAROLINA 4:6 (2:0, 0:4, 2:2)
Góly: 2. Jamie Benn (Fiddler, Oleksiak), 17. Seguin (Klingberg, Spezza), 43. Eakin (Goligoski, Jamie Benn), 53. Seguin (Klingberg, Eakin) – 23. Skinner (McClement), 27. Dwyer (Liles), 29. Rask (Liles, Gerbe), 36. Tlustý (Lindholm, E. Staal), 41. E. Staal (Faulk, SEKERA), 57. E. Staal (Nash). Brankári: Lehtonen (36. Lindbäck) - Ward, strely na bránku: 27:25, 15.678 divákov.

CALGARY - ANAHEIM 4:3 pp a sn (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 44. Hudler (Granlund, Brodie), 50. Wideman (Granlund), 54. Wideman (Gaudreau), rozh. náj. Monahan – 16. Vatanen (Silfvenberg), 33. Beleskey (Lindholm, Vatanen), 56. Palmieri (Fowler, Vatanen). Brankári: Andersen - Hiller, strely na bránku: 19:27, 18.421 divákov.

ARIZONA - WASHINGTON 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 22. Ekman-Larsson (Gagner, Rieder) – 12. Beagle (Chimera), 64. Fehr (Orpik, Carlson). Brankári: Holtby - Smith, strely na bránku: 24:24, 11.769 divákov.

LOS ANGELES – FLORIDA 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Góly: 25. Greene (McNabb, Kopitar), 30. Carter (King, McBain), 35. GÁBORÍK (Kopitar, Muzzin), 40. Regehr (Carter, Doughty), 57. Brown (Williams, McNabb) – 43. Hayes (Huberdeau, Bjugstad), 47. Jokinen (Trocheck, Hayes). Brankári: Quick - Luongo (41. Montoya), strely na bránku: 27:32, 18.230 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) 60:00 2/28 92,9

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/