Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. októbra 2009

Parlament schválil novelu zákona o službách zamestnanostiParlament schválil novelu zákona o službách zamestnanosti, ktorou sa má dočasne spružniť prístup absolventov stredných a vysokých škôl k aktívnym nástrojom trhu práce. Novelou zákona sa ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) – Parlament schválil novelu zákona o službách zamestnanosti, ktorou sa má dočasne spružniť prístup absolventov stredných a vysokých škôl k aktívnym nástrojom trhu práce. Novelou zákona sa totiž v období od začiatku decembra tohto roka do konca budúceho roka zruší minimálne trojmesačné obdobie evidencie absolventov na úradoch práce, ktoré je potrebné pre uchádzanie sa o príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť. Absolventi škôl sa tak dostanú k tomuto príspevku okamžite po zaevidovaní sa na úrade práce. Za novelu zákona hlasovalo 80 poslancov, štyria boli proti a 52 zákonodárcov sa zdržalo hlasovania.


Schválenou novelou sa pre absolventov stredných a vysokých škôl uľahčí prístup aj k absolventskej praxi a k príspevku na podporu vytvorenia nového pracovného miesta. Prístup k príspevku na podporu vytvorenia nového pracovného miesta sa uľahčí nielen pre absolventov škôl, ale aj pre ľudí, ktorí boli prepustení z organizačných dôvodov, či pre tých, ktorí museli skončiť pracovný pomer zo zdravotných dôvodov.

Ministerstvo práce a sociálnych vecí predpokladá, že novela zákona pomôže v tomto roku vytvoriť v rámci príspevku na samostatnú zárobkovú činnosť 500 pracovných miest a 3 000 pracovných miest v roku 2010. Vďaka priaznivejším podmienkam na priznanie príspevku na podporu vytvorenia nového pracovného miesta sa predpokladá vytvorenie 500 pracovných miest v roku 2009 a 3 500 pracovných miest v roku 2010.

Tomanová chce spružniť prístup absolventov na trh práce

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VÚB ponúka flexiúčet na pol roka zadarmo
<< predchádzajúci článok
MPI CONSULTING si opäť získala dôveru spoločnosti T-Mobile Slovensko