Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. októbra 2009

VÚB ponúka flexiúčet na pol roka zadarmoAk si teraz otvoríte flexiúčet vo VÚB banke, získate ho na pol roka zadarmo. Banka súčasne zvyšuje sumu, ktorú môžete získať späť pri jeho aktívnom využívaní. Navyše, do ponuky voliteľných ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. októbra (WN/PR) - Ak si teraz otvoríte flexiúčet vo VÚB banke, získate ho na pol roka zadarmo. Banka súčasne zvyšuje sumu, ktorú môžete získať späť pri jeho aktívnom využívaní. Navyše, do ponuky voliteľných produktov pribúdajú poistno-asistenčné služby, ktoré vám pomôžu pri havarijnej situácii v domácnosti a aj pri strate alebo krádeži mobilu, kľúčov či dokladov.


Flexiúčet je jediný účet na trhu, o ktorého zložení nerozhoduje banka, ale vy sami. Môžete si vybrať, ktoré služby k účtu chcete využívať a len za tie budete platiť. Zloženie účtu môžete pritom kedykoľvek bezplatne zmeniť a najlacnejší účet dostanete už za 1,23 EUR (37,05 Sk) mesačne. Ak si flexiúčet otvoríte do konca tohto roka, získate navyše polročné poplatkové prázdniny. „Vedenie účtu zdarma platí pre všetky novozriadené flexiúčty bez ohľadu na to, ktorú cenovú úroveň účtu si vyberiete. A ak budete chcieť, bezplatne za vás vybavíme aj zrušenie pôvodného účtu a presun všetkých trvalých príkazov a inkás z vašej starej banky,“ povedala Ľubica Foltánová, riaditeľka odboru produktového manažmentu VÚB banky.

Banka súčasne zvyšuje odmenu pre aktívnych používateľov flexiúčtu. Suma, ktorá sa na účte úročí 6%-nou úrokovou sadzbou, stúpla zo 497 EUR (14 972,62 Sk) na 611 EUR (18 406,99 Sk). Mesačne tak môžete zarobiť až 3 EUR. „Platí to pre všetkých klientov – nových aj existujúcich. Väčšina z nich má dnes flexiúčet tretej úrovne za 2,89 EUR (87,06 Sk) mesačne. Takto ho môžu mať prakticky zdarma,“ dodala Foltánová.

Novinkou, ktorú si teraz môžete vybrať ako súčasť flexiúčtu, sú poistno-asistenčné služby. Tie vám pomôžu riešiť havarijné situácie v domácnosti, či stratu osobných vecí ako sú doklady, mobil alebo kľúče. Pri havarijných situáciách (napr. prasknuté vodovodné potrubie, závada na elektroinštalácii, havária vykurovacieho telesa a pod.) vám poisťovňa vďaka flexiúčtu preplatí náklady na opravu až do výšky 165 EUR (4 970,79 Sk). Ak si zabuchnete dvere a budete potrebovať zámočníka, získate až 80 EUR (2 410,07 Sk) na náklady s tým súvisiace. Pri strate či krádeži kľúčov alebo dokladov vám poisťovňa preplatí až 70 EUR (2 108,82 Sk) na vyhotovenie nových. Rovnako až 70 EUR (2 108,82 Sk) môžete získať za neoprávnené hovory uskutočnené z vášho ukradnutého či strateného mobilu. Súčasťou služieb je aj non-stop telefonická linka, na ktorej vám pomôžu nájsť vhodného opravára alebo remeselníka.

VÚB je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Na Slovensku poskytuje svoje služby prostredníctvom 212 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. VÚB banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Informácie pre médiá:

Alena Walterová
Hovorkyňa a vedúca tlačového oddelenia
Tel.: +421-2-5055 2130
E-mail: awalterova@vub.sk

Michal Kopecký
PR špecialista
Tel.: +421-2-5055 2424
E-mail: mkopecky@vub.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úrokové marže bánk na Slovensku patria k najvyšším v EÚ
<< predchádzajúci článok
Parlament schválil novelu zákona o službách zamestnanosti