Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. septembra 2007

Preverujú trestné oznámenia na premiéra FicaÚrad boja proti korupcii preveruje niekoľko trestných oznámení na premiéra Roberta Fica, povedala pre agentúru SITA zástupkyňa hovorcu Prezídia PZ Andrea Polačiková. Vo väčšine prípadov ide o ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Úrad boja proti korupcii preveruje niekoľko trestných oznámení na premiéra Roberta Fica, povedala pre agentúru SITA zástupkyňa hovorcu Prezídia PZ Andrea Polačiková. Vo väčšine prípadov ide o podozrenia zo šírenia poplašnej správy, ktorých sa mal dopustiť na tlačovej besede, kde informoval o dôchodkových správcovských spoločnostiach. Jedno z oznámení podalo na premiéra občianske združenie Sporiteľ. Ako povedal zástupca združenia Ľudovít Kaník, predseda vlády sa dopustil šírenia poplašnej správy. Na svojej tlačovej besede 7. augusta totiž okrem iného vyhlásil, že v rámci sporenia do druhého piliera občanom hrozí, že nedostanú ani tú sumu, ktorú si nasporili alebo dokonca "nedostanú vôbec nič". Podľa informácii agentúry SITA sa v podobnom duchu nesú aj ďalšie štyri trestné oznámenia, ktoré sú podané na ministerku práce, sociálny vecí a rodiny Vieru Tomanovú a premiéra Fica.

Trestné oznámenie na premiéra, ale aj na ministra vnútra a policajného prezidenta podal aj bývalý šéf policajného úradu boja proti korupcii Jozef Šátek. Premiéra viní z ohovárania, keďže zverejnil nezákonne získané výsledky vyšetrovania údajného útoku na študentku Hedvigu Malinovú. Minister vnútra Robert Kaliňák a policajný prezident Ján Packa zas podľa Šáteka neoprávnene nazreli do vyšetrovacieho spisu a takto získané informácie zverejnili na tlačových konferenciách, čím sa mali dopustiť zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Trestnými oznámeniami sa polícia zaoberá a vybaví ich v zákonnej lehote, povedala Polačiková. Zároveň dodala, že ani v jednom prípade zatiaľ neobvinili konkrétne osoby.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Seminár na tému „Rakúsky trh – obchodné a investičné možnosti“
<< predchádzajúci článok
Rakúsko ohrozujú povodne