Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2022

Prezidentka Čaputová pošle Matovičov prorodinný balíček na ústavný súd



Prezidentka Zuzana Čaputová rešpektuje stredajšie rozhodnutie poslancov a so žiadosťou o posúdenie ústavnosti legislatívneho procesu prijatého balíčka zákonov sa ...



Zdieľať
6 1 676x451 22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová rešpektuje stredajšie rozhodnutie poslancov a so žiadosťou o posúdenie ústavnosti legislatívneho procesu prijatého balíčka zákonov sa obráti na Ústavný súd SR. V tlačovej správe to povedal hovorca prezidentky Martin Strižinec.


Podľa prezidentky by vzhľadom na povahu a významný finančný objem balíčka – 1,2 miliardy eur – bolo o to viac namieste vykonať legislatívny proces tak, aby boli dodržané všetky ústavné pravidlá rozpočtovej zodpovednosti a transparentnosti.

„Inštitút skráteného legislatívneho konania bol v tomto prípade podľa prezidentky použitý v rozpore s ústavou, keďže neboli splnené zákonné predpoklady na jeho uplatnenie, a teda vo vetovaných častiach nebol daný ani jeden z dôvodov na skrátené legislatívne konanie," doplnil Strižinec.


Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová pošle Matovičov prorodinný balíček na ústavný súd © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Ľudí na invalidný dôchodok najčastejšie posielajú civilizačné choroby
<< predchádzajúci článok
Bratislavský chlapčenský zbor v Opere SND prezradí tajomstvá ľudského hlasu