Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. januára 2011

RADIČOVÁ: Žiadna verzia Zákonníka práce nie je hotováŽiadna verzia Zákonníka práce nie je podľa premiérky Ivety Radičovej hotová a ani predložená. "Zástupcovia odborov boli pozvaní do pracovnej ...Zdieľať
radicova Foto: Ilustračné foto SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) - Žiadna verzia Zákonníka práce nie je podľa premiérky Ivety Radičovej hotová a ani predložená. "Zástupcovia odborov boli pozvaní do pracovnej skupiny," povedala dnes Radičová v súvislosti s pripravovanou petíciou odborárov za vypísanie referenda proti zmenám v Zákonníku práce. Zároveň dodala, že treba využívať štandardné postupy a diskutovať za rokovacím stolom, pretože inak je to skôr politikum ako snaha o skutočné obsahové riešenia. Podľa prezidenta SR Ivana Gašparoviča nie je dôvod, aby nový zákonník nepodpísal, ak zmeny v ňom budú v prospech občanov a nebudú diskriminovať zamestnávateľov.

Ako informuje portál Aktualne.sk, podpisy do referenda plánujú odborári zbierať do polovice marca. Okrem nižšieho počtu pracovných hodín by sa mali Slováci v referende vyjadriť, či sú za zachovanie nárokov a ochrany zamestnancov minimálne v súčasnom rozsahu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci mediálneho výboru za Smer bojkotujú voľby šéfa RTVS
<< predchádzajúci článok
Európska únia má nový systém finančného dohľadu