Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Rakúsky kancelár prežil tri dni pred voľbami vyslovenie nedôveryRakúsky kancelár Christian Kern prežil dnes v parlamente, iba tri dni parlamentnými voľbami, hlasovanie o vyjadrení nedôvery.Zdieľať
Rakúsko, Kern Foto: TASR/AP
Viedeň 12. októbra (TASR) - Rakúsky kancelár Christian Kern prežil dnes v parlamente, iba tri dni parlamentnými voľbami, hlasovanie o vyjadrení nedôvery.


Napriek kritike všetkých frakcií s výnimkou jeho sociálnych demokratov z SPÖ podporili návrh slobodných (FPÖ) iba poslanci tohto klubu nezávislý zákonodarca Marcus Franz.

Viacerí poslanci kritizovali predtým Kerna, že svoje vystúpenie pred plénom, v ktorom hovoril o politickej kultúre, zneužil na predvolebnú kampaň, iným potom prekážalo, že v rokovacej sieni chýbal počas interpelácií.

Napokon poslanci z takmer všetkých frakcií hlasovali za to, aby sa vrátil do parlamentu, takže pri samotnom hlasovaní o vyjadrení nedôvery už Kern osobne sledoval dianie v rokovacej sieni.

V nedeľu sa v Rakúsku konajú predčasné parlamentné voľby, v ktorých sa očakáva prehra strany súčasného kancelára a vznik novej koalície.

Ešte predtým, konkrétne dnes večer, sa stretnú pred kamerami verejnoprávnej televízie ORF volební lídri parlamentných strán v záverečnej televíznej diskusii. Popri Kernovi a jeho predpokladanom nástupcovi na poste kancelára, lídrovi ľudovcov z ÖVP Sebastianovi Kurzovi, budú účastníkmi diskusie Heinz-Christian Strache (FPÖ), Ulrike Lunaceková (Zelení) a Matthias Strolz (NEOS).

V stredu večer odvysielala ORF posledný duel volebných lídrov, v ktorom si Kern a Kurz, partneri z doterajšej koaličnej vlády, nič nedarovali. Obaja deklarovali, že by chceli stáť na čele budúcej rakúskej vlády, obaja ostro kritizovali predstavy druhého z nich, ale vyhli sa jasnej odpovedi na otázku, či je po voľbách možná prípadná koalícia ich strán.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
To, čo pre nás urobili, nezostarne
<< predchádzajúci článok
Kurz eura klesol na 1,1839 USD/EUR

Rakúsky kancelár prežil tri dni pred voľbami vyslovenie nedôvery - diskusné fórum čitateľov