Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2017

Kurz eura klesol na 1,1839 USD/EURIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 12. októbra (TASR) - Na spoločnú európsku menu mali dnes negatívny vplyv pozitívne údaje z ekonomiky USA. Euro sa popoludní predávalo po 1,1839 USD. Ešte ráno sa kurz eura nachádzal na 1,1880 USD/EUR. Európska centrálna banka (ECB) stanovila dnes napoludnie referenčný kurz na 1,1856 (v stredu: 1,1830) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8435 (0,8453) eura.


Makroekonomické údaje z USA podporili kurz dolára. V septembri sa zrýchlilo tempo rastu cien výrobcov. V piatok (13. 10.) budú zverejnené údaje o vývoji spotrebiteľských cien. Zrýchlenie inflácie môže podporiť odhodlanie americkej centrálnej banky Fed v decembri opäť zvýšiť úrokové sadzby. Navyše, počet nových žiadostí o podporu v uplynulom týždni klesol viac, než sa čakalo.

Pod výrazný tlak sa dnes dostala britská libra. Dôvodom boli vyjadrenia vyjednávača Európskej únie (EÚ) pre brexit Michela Barniera, podľa ktorého rokovania o vystúpení Británie z EÚ nepokročili a nemôžu sa začať diskusie o budúcich obchodných vzťahoch. Sporným bodom sú napríklad finančné záväzky Británie voči Únii.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúsky kancelár prežil tri dni pred voľbami vyslovenie nedôvery
<< predchádzajúci článok
Tretie kolo voľby šéfa UNESCO skončilo remízou dvoch kandidátov

Kurz eura klesol na 1,1839 USD/EUR - diskusné fórum čitateľov