Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. januára 2023

Renáta Jamrichová na Australian Open získala juniorský deblový grandslamový titul



Renáta Jamrichová sa stala siedmou slovenskou juniorskou tenistkou s deblovým titulom na grandslamovom turnaji, pätnásťročná zverenka trénera Jána Matúša s Taliankou ...



Zdieľať
australian_open_tennis_94530 3ef3e817b4964f1e99d1804446952477 676x451 27.1.2023 (Webnoviny.sk) - Renáta Jamrichová sa stala siedmou slovenskou juniorskou tenistkou s deblovým titulom na grandslamovom turnaji, pätnásťročná zverenka trénera Jána Matúša s Taliankou Federicou Urgesiovou zvíťazili v piatkovom finále štvorhry junioriek na úvodnom podujatí "veľkej štvorky" tejto tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne nad štvrtým nasadeným japonským párom Haju Kinošitová, Sara Saitová 7:6 (5), 1:6, 10:7 (zápasový tajbrejk).


Slovensko-talianska nenasadená dvojica vo štvrtok zvládla hneď dve náročné stretnutia, najvyššie nasadený britsko-maďarský pár Ella McDonaldová, Luca Udvardyová 7:6 (7), 6:0 a neskôr aj päťky "pavúka" Japonky Sajaku Išiovu s Enou Koikeovou 7:6 (5), 6:4. Jamrichová sa na Australian Open 2023 predstavila aj vo štvrťfinále dvojhry junioriek, v ktorom nestačila na Rusku Andrejevovú a podľahla jej 4:6, 4:6.

"Veľmi sa teším, že Renátka to dotiahla až k titulu vo štvorhre junioriek na Australian Open. Je to veľký úspech jej aj celého slovenského tenisu. Výborný výsledok dosiahla aj v singli, v ktorom postúpila do štvrťfinále. V Melbourne potvrdila, že patrí medzi najlepšie a najtalentovanejšie juniorky sveta. Má ešte len 15 rokov a pred sebou veľkú perspektívu. Chcel by som sa poďakovať jej trénerovi Jánovi Matúšovi, ktorý s ňou dlhodobo pracuje v Národnom tenisovom centre. V mnohom mi pripomína Danielu Hantuchovú a dúfam, že aj v ženskej kariére sa priblíži k svojmu veľkému vzoru," uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška podľa webu stz.sk.


V minulosti sa zo slovenských junioriek podarilo získať deblový titul na grandslamovom turnaji Henriete Nagyovej, Chantal Škamlovej, Jane Čepelovej, Filipovi Horanskému, Viktórii Kužmovej a Tereze Mihalíkovej, ktorá to dokázala na Australian Open v roku 2016. Len traja Slováci doposiaľ zaznamenali na grandslamovom turnaji celkové prvenstvo vo dvojhre juniorov, okrem Mihalíkovej aj Kristína Kučová a Martin Kližan.




Zdroj: Webnoviny.sk - Renáta Jamrichová na Australian Open získala juniorský deblový grandslamový titul © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Ramsay sa vrátil na Slovensko, výkony hokejistov na MS do 20 rokov ho nadchli a naštartovali (video)
<< predchádzajúci článok
Slovenská tenistka Renáta Jamrichová s Taliankou Federicou Urgesiovou zvíťazili vo štvorhre junioriek na Australian Open.