Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2016

Rumunsko nariadilo obchodom zvýšiť predaj domácich výrobkovRumunský parlament schválil tento týždeň návrh zákona, ktorým sa supermarketom nariaďuje, aby v prípade mäsa, vajec, zeleniny a ovocia minimálne 51 % produktov ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Bukurešť 9. júna (TASR) - Rumunský parlament schválil tento týždeň návrh zákona, ktorým sa supermarketom nariaďuje, aby v prípade mäsa, vajec, zeleniny a ovocia minimálne 51 % produktov na ich pultoch predstavovali domáce výrobky. Cieľom je podpora rumunských producentov. Informovala o tom agentúra AP.


V 378-člennej Komore poslancov za návrh zákona hlasovalo všetkých 293 prítomných. Proti nebol nikto. Nariadenie sa týka iba maloobchodných predajní s ročným obratom nad 2 milióny eur. Obchodom, ktoré nariadenie porušia, hrozí pokuta 100.000 až 150.000 lei (22.175 až 33.263 eur). V prípade, že k porušeniu dôjde opakovane, nie je vylúčené ani zatvorenie predajne.

Rozhodnutie parlamentu ostro skritizovalo Združenie veľkých maloobchodníkov, ktoré uviedlo, že zákon "bude podkopávať moderný obchod" a zákazníkom zoberie možnosť výberu. Zákon ešte musí podpísať rumunský prezident Klaus Iohannis.

(1 EUR = 4,5095 RON)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlavná kosovská opozičná strana ukončila bojkot parlamentu
<< predchádzajúci článok
V Bratislave otvorili múzeum tenisu. Vystavuje viac než tisíc rakiet