10. januára 2007

Ružomberčanky nezvládli prvý duel

Basketbalistky MBK Ružomberok nezvládli úvodné stretnutie šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA 2006/07 a na domácej palubovke podľahli talianskemu družstvu Lavezzini Basket Parma 80:95. Hostky ...

RUŽOMBEROK 10. januára (WEBNOVINY) - Basketbalistky MBK Ružomberok nezvládli úvodné stretnutie šestnásťfinále Európskeho pohára FIBA 2006/07 a na domácej palubovke podľahli talianskemu družstvu Lavezzini Basket Parma 80:95. Hostky boli počas celého stretnutia lepšie, zverenky Mariana Slobodu sa ani raz nedostali do vedenia a napriek vydarenej tretej štvrtine (27:19) súperovi napokon podľahli dvojciferným rozdielom. Odveta je na programe o týždeň v stredu 17. januára v Parme.

MBK Ružomberok - Lavezzini Basket Parma (Tal.) 80:95 (20:33, 15:18, 27:19, 18:25)

Zostava a body MBK: Williamsová 16, Nerová 18 (12 doskokov), Uhrová 13, Ivančevičová 10, Oravcová 4 (Palušná 13, Ivanová 6, Djuričová 0)

Najviac bodov Parmy: Mahoneyová 26, Dačičová (11 doskokov) a Podrugová po 18

TH: 16/14 - 18/16, fauly: 19 - 19, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Paulík (ČR) a Bachaňski (Poľ.), 1800 divákov

Úvod zápasu sa domácim vôbec nevydaril, po prvej minúte svietilo na tabuli skóre 0:6. Ružomberčanky sa síce čiastočne prebrali, ale v prvej štvrtine si nevedeli poradiť so 198 cm vysokou Dačičovou a bodový rozdiel v prospech Parmy postupne narastal až na 20:33. V druhej časti hry pokračovala dominancia hráčok Lavezzini, v 15. min viedli už o dvadsať bodov (42:22). Vtedy zverenky Mariana Slobodu konečne zapli, šiestimi bodmi v rade znížili a najmä zásluhou 11 bodov Palušnej v prvom polčase prehrávali po 20 minútach "iba" 35:51. Po veľkej prestávke sa do hry konečne dostala aj "Ruža", strelecky sa prebudila najmä Williamsová a jedenástimi bodmi v tretej štvrtine pomohla znížiť v 30. min na 62:68. V poslednej časti hry však opäť prevzali kontrolu nad zápasom hostky, postupne si vybudovali opäť dvojciferný náskok, ktorý bez väčších problémov udržiavali až do konca.

Marian Sloboda (tréner MBK): "Narazili sme na veľmi kvalitného i vysokého súpera. Prehrávali nás najmä pod košom, ich hráčky tam boli o 10-15 centimetrov vyššie. Nevyšiel nám najmä začiatok stretnutia, zaspali sme v obrane a súper si vytvoril náskok. my sme znervózneli a zbytočne sme sa začali ponáhľať. V druhom polčase sa to zlepšilo, ale otočiť vývoj sme nedokázali. Pätnásťbodový rozdiel je dosť vysoký, ale moje hráčky duel určite neodflákli. Treba priznať, že súper bol lepší."

Michaela Ivanová (krídelníčka MBK): "Chceli sme vyhrať, ale niektorým hráčkam sa strelecky vôbec nedarilo. Myslím si, že keby sa chytili krídla, vyzeralo by to oveľa lepšie. Veľmi nám chýbali aj útočné doskoky. Verím, že v odvete šanca je, bude to však nesmierne ťažké."