10. januára 2007

Výsledky 18. kola basketbalovej extraligy mužov

Súhrn výsledkov stredajších zápasov 18. kola basketbalovej extraligy mužov: BK Levice - Slávia TU Košice 79:65 (23:17, 16:22, 13:19, 27:7) Najviac bodov: Lukjanec 23, Jurík 23, Jugo 12 - Leško 19, Stojanovič 19, ...

Súhrn výsledkov stredajších zápasov 18. kola basketbalovej extraligy mužov:

BK Levice - Slávia TU Košice 79:65 (23:17, 16:22, 13:19, 27:7)

Najviac bodov: Lukjanec 23, Jurík 23, Jugo 12 - Leško 19, Stojanovič 19, Bojovič 11

TH: 39/28 - 17/15, fauly: 20 - 29, trojky: 7 - 2, rozhodovali: Ženiš, Šramko a Margala, 400 divákov

Stretnutie mimoriadnych zvratov. V prvej štvrtine boli domáci jasne lepší, v druhej hostia stihli do prestávky vyrovnať. Začiatkom tretej štvrtiny Košice viedli, ale záverečnú časť hry prehrali o dvadsať bodov a to rozhodlo.

MBK Rieker Komárno - BK Dolný Kubín 67:52 (21:11, 17:11, 13:11, 16:19)

Najviac bodov: Petrovič 20, Rončevič 14, La Rosa 11 - Velšič 18, Klein 11, Barišič 7

TH: 21/18 - 22/17, fauly: 24 - 22, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Kuzmiak, Hančík a Tomašovič, 450 divákov

Hra sa vyznačovala kvalitnou obranou z oboch strán. Komárno si od začiatku zápasu vytvorilo mierny náskok, ktorý postupne zvýšilo až na rozdiel 20 bodov. Hostia sa nevzdávali a v poslednej štvrtine sa pokúsili zvrátiť výsledok, no domáci si už víťazstvo nenechali ujsť.

Inter Bratislava - AC LB 04 Spišská Nová Ves 84:79 (18:19, 25:21, 17:19, 24:20)

Najviac bodov: Golian 17, Ristanovič 15, Pandula 14 - Madaj 22, Hovaňák 18, Radojičič 15

TH: 34/23 - 18/12, fauly: 20 - 21, trojky: 9 - 7, rozhodovali: Szibilla, Matejčík a Kurpáš, 300 divákov

Zápas bol vyrovnaný, úvod lepšie vyšiel hosťujúcej Spišskej Novej Vsi, ale od začiatku druhej štvrtiny si Inter zlepšenou obranou udržiaval tesný náskok. Dve minúty pred koncom tretej časti hry bol stav vyrovnaný (57:57) a rovnako vyrovnaný priebeh priniesla aj posledná štvrtina. V závere však rozhodli väčšie skúsenosti domácich a Ristanovič dvoma trojkami potvrdil víťazstvo Interu.

MBK Handlová - Chemosvit Svit 74:71 (24:14, 15:21, 11:19, 24:17)

Najviac bodov: Vlaič 27, Marič 16, Pipíška 10 - Klarič 16, Míčka 15, Bílik a Sedmák po 12

TH: 23/14 - 13/7, fauly: 17 - 22, trojky: 3 - 5, rozhodovali: Gabara, Hlinka a Fuska, 500 divákov

Handlová začala dobre, keď zahrala výborne prvú štvrtinu. V druhej a tretej sa však trápila, čo hostia využili a ujali sa vedenia. Posledná časť hry sa niesla v znamení striedania sa vo vedení. V závere mali napokon viac šťastia domáci, ktorým sa podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

E.S.O. Lučenec - BK Casta SPU Nitra 91:86 (21:25, 20:24, 26:21, 24:16)

Najviac bodov: Kovačevič 27, Sýkora 20 - Hill 36, Červenka 16

TH: 19/12 - 22/17, fauly: 21 - 24, trojky: 13 - 9, rozhodovali: Hricišin, Pipíška a Lacko, 1012 divákov

Prvá polovica zápasu bola v réžií hostí, ktorý si vytvorili osembodový náskok, no v druhej časti stretnutia domáci zlepšenou hrou vývoj otočili a napokon zaslúžene zvíťazili.