11. novembra 2006

Súhrn výsledkov futbalovej Corgoň ligy po 20. kole

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 20. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007: FC Senec - Inter Bratislava 2:1 (1:1) Góly: 2. Anane, 88. Matej ...

BRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 20. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007:

FC Senec - Inter Bratislava 2:1 (1:1)
Góly: 2. Anane, 88. Matej Kováč - 10. R. Urban, ŽK: 55. Papaj, 88. Matej Kováč - 20. Hodek, 50. Friga, 66. Šlahor, rozhodovali: Vlk - Csabay, Likavský, 1709 divákov
Zostavy
Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Matič, Marcin (13. Pecha), Michalík - Papaj (90. Kozár), Guldan, Takáč, Matej Kováč - Moughfire, Anane (35. Rey)
Inter: Bernady - Kaprálik, Friga, R. Kunzo (10. Peter Majerník), Matovič - Pečalka, Musil (75. Hejčík), R. Urban, Hodek (70. Dirnbach) - Švancara, Šlahor
V dôležitom zápase padol hneď v úvode gól do Bernadyho brány z kopačky Ananeho. Interisti po rýchlom góle dlho nečakali s vyrovnaním a v 10. min. Urban zo skrumáže strelil gól - 1:1. Prvý polčas sa niesol v znamení nervozity. Druhá polovica už priniesla viac príležitostí, ale aj veľkú smolu na kopačky Interu. V 57. min sa mohli vedenia ujať hostia, ale Švancara mieril len do ľavej žrde Pernišovej bránky. V rozpätí 70 - 74. min. sa k slovu dastali domáci, ale Angelovič, Papaj ani Kováč nedokázali skórovať. V 88. min. prišlo rozhodnutie, keď sa odrazená lopta dostala na hranicu šestnástky a Kováč prudkou strelou zabezpečil Sencu účasť v prvej osmičke. O minútu neskôr to mohol prekaziť Švancara, ale Perniš jeho strelu reflexívne vyrazil.
Hlasy:
Pavol Valovič (tréner Senca): "Víťaz berie všetko, ale dnes musím pochváliť aj súpera. Išlo o veľa a som rád, že sme zvíťazili. Prvý polčas bol nervózny a obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Chlapcov musím pochváliť a ďakujem aj vedeniu za vytvorenie podmienok. Pre Senec je to veľká časť hrať na jar v prvej osmičke."
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "Myslím si, že mužstvo dnes odohralo dobrý zápas. Mali sme smolu v tom, že sme po šanciach neskórovali. V závere sme dostali gól z protiútoku a aj keď sme mali možnosť hneď vyrovnať, opäť sme nemali šťastie. Chlapci bojovali až do konca, čo si veľmi vážim."

Artmedia Bratislava AS Trenčín 4:1 (1:1)
Góly: 18. a 90. Tchuř, 80. Najman, 90.+ Oravec - 25. Dobeš, ŽK: 14. G. Straka, 85. Čvirik - 20. Doležaj, 40. Krško, 50. Baranyai, 51. Dobeš, rozhodovali: Šipoš - D. Hrčka, Vindiš, 600 divákov
Zostavy
Artmedia: Kamenár - Buryán (46. Najman), Debnár (69. V. Gajdoš), Saláta, Čvirik - G. Straka (59. M. Ďurica), Čišovský, Guédé, J. Kozák, Tchuř - Oravec
Trenčín: Belic - Doležaj, Cs. Horváth, Mičenec, Krško - Marček (46. Kovalík), Baranyai (85. Obal), Czinege, Dobeš, Kasálek (74. Pastva) - Štyvar
Favorizovaná Artmedia s jediným vysunutým útočníkom Oravcom začala aktívnejšie, no dvakrát Guédé a raz Čvirik hlavičkovali len vedľa bránky. V 17. min odcentroval Čvirik a pokus Oravca zblízka Belic vyrazil. Brankár Trenčína však bol už o minútu na to smutný, keď ho z 30 metrov prekonal parádnou strelou kapitán domácich Tchuř - 1:0. Trenčania po inkasovanom góle nerezignovali a ich jediná príležitosť v prvom polčase priniesla úspech. Šesťdesiatmetrové sólo Krška po ľavej strane zužitkoval Dobeš, keď sa lopta z jeho kopačky odrazila v 25. min od žrde do Kamenárovej siete - 1:1. Do kabín mohli odchádzať spokojnejší domáci, Guédé však nenamieril v dobrej pozícii presne. Po zmene strán pohrozili dvakrát hostia. Na Štyvarov pokus z uhla bol Kamenár pripravený a domáci brankár sa vyznamenal aj v 62. min pri tutovke Dobeša. Vzápätí neplatil Oravcov gól pre predchádzajúci faul tohto domáceho útočníka. Zvýšené úsilie Artmedie mohol korunovať v 71. min práve Oravec, no Belic zachránil. Desať minút pred koncom síce brankár Trenčína zneškodnil ďalšiu hlavičku Oravca, dobiehajúci Najman však napol sieť - 2:1. Pre hráča druholigovej rezervy Artmedie to bol premiérový gól v najvyššej slovenskej súťaži. Záver už vyznel jasne pre domácich, ktorí pridali ešte dva góly. V 90. min zvyšoval na 3:1 opäť Tchuř a v nadstavenom čase po ideálnej prihrávke M. Ďuricu dokopol loptu do prázdnej bránky Oravec - 4:1.
Hlasy:
Štefan Horný (tréner Artmedie): "Zápas sme chceli rozhodnúť už v prvom polčase, v ktorom sme mohli streliť aj viac ako jeden gól. Naopak, inkasovali sme, a začínalo sa odznova. Po zmene strán sme zvýšili obrátky a hoci súper hrozil brejkmi, napokon sa nám podarilo zápas zlomiť v náš prospech. Som rád, že sa to takto skončilo. Motivácia chlapcom nechýbala, prehru 0:4 z Trenčína chceli súperovi odplatiť a vyšlo to."
Vlastimil Palička (tréner Trenčína): "Konečný výsledok ovplyvnila 90. minúta. Dnes sme prehrali o tri góly, hoci v 70. min to vyzeralo, že si z ihriska Artmedie odvezieme minimálne bod. Veď za stavu 1:1 išiel Dobeš sám na Kamenára, ale nedal. Bohužiaľ, aj taký je futbal. Z celkového pohľadu však domáci vyhrali zaslúžene."

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:2 (0:0)
Góly: 78. Devátý, 83. Hubočan, ŽK: 81. Chlebek - 1. Vomáčka, 51. Z. Štrba, 72. Leitner, rozhodovali: Olšiak - Sluk, Pastorek, 3117 divákov
Zostavy
Slovan: Prole - Ševela, Hanek, Polgár, Urgela - Slovák, M. Kubala, Chlebek (82. Kauzich), P. Sedlák, Kosmeľ (79. Vyskočil) - Masaryk
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner - Šesták (88. Luis Ramos Colon), Z. Štrba, Vršič (90.+ Tesák), Devátý - Porázik (66. Belák), A. Nemec
Slovanisti sa do prvej príležitosti dostali hneď v 1. min, keď Vomáčka pred šestnástkou stiahol Masaryka. Nacvičená akcia z priameho kopu Slováka s Kosmeľom však gól nepriniesla. Najväčšiu šancu prvého polčasu mali domáci v 23. min. Po osi Sedlák - Slovák sa na šestnástke dostal k lopte Chlebek, no jeho strelu tečoval na roh jeden z hosťujúcich hráčov. Technickejší hostia postupne prevzali iniciatívu, 100-percentnú možnosť zahodil v 35. min po dôraze Porázika Šesták. V druhej časti hry pokračovala mierna prevaha Žiliny, v 54. min však Nemec hlavičkoval nedôrazne, o jedenásť minút Vršič nevystrašil dobre postaveného Proleho a v 70 min. sa Šesták po roku nezorientoval dostatočne rýchlo. Rozhodujúci moment prišiel v 78. min, keď sa individuálne presadil Devátý, technickou strelou nedal Prolemu šancu. O päť minút stanovil za konečných 2:0 hlavou po rohu Vomáčka.
Hlasy:
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Veril som, že dnes neprehráme. Očakával som trochu lepší výkon od mojich hráčov. Žilinčania však boli lepší, rozhodnejší v realizácii štandardných situácií. Myslel som si, že v závere ešte niečo vymyslíme, ale súper dvoma gólmi v rýchlom slede rozhodol. Herne na prvú osmičku máme, teraz však budeme potrebovať aj kúsok šťastia.
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Vedel som, že to bude ťažké stretnutie. Slovan hrá o osmičku a potrebuje bodovať. V zápase prevládala bojovnosť, nebol až taký technický, ale pod to sa podpísal aj ťažký, hrboľatý terén. Som rád, že sme počkali na svoju šancu a Devátý rozhodol. Bol to ťažký zápas, Slovan hral dobre, a preto nás víťazstvo veľmi teší.

MFK Košice - Spartak Trnava 0:0
ŽK: 83. Roman Šimko, 88. Piatka - 59. Filip, rozhodovali: Valášek - Balko, Somoláni, 2755 divákov
Zostavy
Košice: Pulen - Kišš, Školník, Kaminský (39. M. Sovič), Roman Šimko - Pavol Majerník, Krakovský - Kolbas (82. Novák), Boháčik, Bicák - Pavol Jurčo (62. Piatka)
Trnava: Hrdina - Turtenwald, T. Hanzel, Poljovka, Čtvrtníček - P. Ďuriš, Filip, Kopúnek, Juhász (85. Chalupka) - Kriss, Kožuch
Až priveľmi lichotivú remízu si z Košíc odniesli trnavskí futbalisti. Spartak je v kríze, v Košiciach zahral slabo a domáceho brankára Pulena ohrozil ako-tak priamou strelou až v 90. min Kožuch, ktorého hlavička gólmanovi veľa práce nenarobila. Naopak Košičania si vypracovali štyri tutovky, ktoré trestuhodne zahodili a nakoniec prišli o dva body. Už v 6. min hlavičkoval Majerník do žrde trnavskej bránky. V 12. min Kolbas prihral Jurčovi a ten osamotený zo siedmich metrov nastrelil vybiehajúceho Hrdinu. V 18. min si obaja spoluprácu zopakovali, Jurčo išiel sám na brankára Hrdinu, no v poslednom okamihu mu odskočila lopta. Po pol hodine hry nenamieril presne ani Bicák, a keď v 36. min. osamotený Školník trafil na päťke len do trnavského brankára, domáci fanúšikovia tušili, že sa môže zopakovať bezgólový scenár so zápasu s Dubnicou. Po zmene strán mali domáci viac z hry, no príležitostí ubudlo. Dve hlavičky Krakovského a Nováka šli tesne vedľa. Rozhodnutie mohlo padnúť minútu pred koncom, ale Krakovský po prihrávke Boháčika dal opäť vyniknúť brankárovi Hrdinovi.
Hlasy
Jaroslav Galko (tréner Košíc): "S výkonmi niektorých hráčov sme neboli spokojní. Aj tak sme si však vypracovali štyri až päť vyložených šancí. Terén nebol najkvalitnejší, mali sme vyhrať. Trocha som sklamaný, že sme neurobili záverečný krok a nepoistili sme si prvú osmičku."
Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Musím pochváliť mužstvo za disciplinovaný a nadšený výkon. Boli chybičky, ale snaha potešila. Súper bol lepší, mal viac šancí. Košickí hráči ich nepremenili aj vďaka brankárovi Hrdinovi, ktorý bol dnes naozaj hrdinom."

FC Nitra - MFK Ružomberok 1:0 (1:0)
Gól: 16. Szórád, ŽK: 23. M. Farkaš, 59. Pavol Farkaš - 36. Božok, rozhodovali: Kačenga - Mókoš, Benko, 1325 divákov
Zostavy
Nitra: Senecký - Čeman, Štajer, Pavol Farkaš, Ďatko - M. Farkaš, Babic, Szórád, Grajciar (90. S. Bališ) - Čurgali (90+. R. Sloboda), A. Hesek (83. Košút)
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Ďubek (87. Dovičovič) - Zošák (76. Babnič), P. Maslo, Žofčák, Božok (58. Tomčák) - Nezmar, Rák
V úvode zápasu sa hostia nasťahovali na polovicu Nitry. Možnosť ohroziť bránku mal Štajer na opačnej strane, avšak lopta z priameho kopu smerovala nad. V 13. min sa ozval kanonier Rák, keď prekonal aj brankára Seneckého, no pred bránkovou čiarou zachránil Štajer. V 16. min sa prezentoval ďalekonosnou strelou z 30 m Szórád a na prekvapenie brankára Ružomberka loptu rozvlnila sieť za jeho chrbtom - 0:1. V 27. min zastavil Nezmarovu šancu Čeman, o 2 minúty neskôr nebezpečne vystrelil domáci Čurgali z hranice šestnástky. V 39. min zarezonoval zákrok brankára Hajdúcha na domáceho Heseka v pokutovom území, no pokutový kop z toho nebol a minútu pred koncom prvej časti hry namieril Zošák z 12 m nad Seneckého bránku.
V druhom polčase mala hra vyrovnaný priebeh, v 58. min hlavičkoval Hesek iba do rúk brankára hostí. Na opačnej strane namieril tesne vedľa Žofčák. V 68. min poslal Babic do behu Michala Farkaša, no ten trafil iba brankára Ružomberka. Ten istý hráč mal v 77. min ďalšiu možnosť, no rozvlnil iba bočnú sieť bránky hostí. Záver stretnutia bol rozkúskovaný množstvom striedaní a na výsledku sa už nič nezmenilo.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Bol to pre Nitru zápas roka a hráči odovzdali všetko, čo je v ich silách. Zaslúžene sme zvíťazili a budeme sa snažiť aj v ďalších stretnutiach ponúknuť divákom kvalitnú hru."
František Komňacký (tréner Ružomberka): "Z našej strany veľmi zlý zápas a tiež zlý výsledok. Nedokázali sme prekonať obranu súpera a už vôbec nie brankára. V tom boli úspešnejší domáci, ktorí si vytvorili viac streleckých príležitostí. Aj keď gól, ktorí dosiahli, sa dal chytiť."

ZTS Dubnica - Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Gól: 90.+ Libič, ŽK: 70. Adámik - 89. Očovan, rozhodovali: Vnuk - Kubica, Schmidt, 1050 divákov
Zostavy
Dubnica: Holec - Zimen (77. T. Zápotoka), Kopačka, Adámik, Pleva - Držík - Kiška, Bruško (88. J. Zápotoka), R. Novák (55. Ižvolt) - Grendel, M. Filo ml.
B. Bystrica: R. Zajac - Marek Seman, Semeník (76. Páleník), Peter Farkaš, Kotrys - Wozniak - Pečovský (90+ Rendla), Bažík (90. Libič), Velický, M. Pančík - Očovan
Dubnica nevyužila úvodný tlak, v ktorom mal Filo dve gólové príležitosti. Na druhej strane robil domácim starosti Očovan, ktorý hoci bol na hrote útoku osamotený, bol účinne podporovaný Bažíkom a Pečovským. Takto sa dostával pred Holeca dosť často. V 24. min však nepremenil čistú šancu. Následne musel Pleva dvakrát zasahovať pred Očovanom a Bažíkom. Útoky domácich účinne ťahal Grendel, lenže so zakončením mal problémy. V prvom polčase ho ustrážil Farkaš, v druhom sa oňho staral Seman. Domácim sa nedarilo realizovať šance a dopúšťali sa nepresností. Hostia boli naopak lepší, stále mali šance na zisk troch bodov, čo sa im aj napokon podarilo v poslednej minúte nadstavenia, keď sa dostal k lopte striedajúci Libič a v dobrom postavení prekonal Holeca.
Hlasy:
Peter Gergely (tréner Dubnice): "Hostia vsadili na defenzívu, stred poľa mali zabezpečený piatimi hráčmi. Obe mužstvá vedeli, o čo v zápase ide. Aj my sme boli dobre pripravení, ale nevyužili sme šance v úvode a hra sa postupne vyrovnala. V druhom polčase nedal Filo dve tutovky, a tak sme nemohli počítať s víťazstvom a napokon sme inkasovali."
Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): "V prvom polčase sme boli herne o niečo lepší. V druhom sme sa dokázali vyrovnať s nárastom agresivity domácich. Zajac naštastie chytil dve Filove šance. Remízu sme mali stále na dosah a gól Libiča nás posunul vyššie."