11. novembra 2006

Nemecký pohár - Slováci vo finále so Švajčiarskom

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila aj vo svojom druhom stretnutí B-skupiny na Nemeckom pohári v Hannoveri, keď si v sobotu poradila s európskym výberom Kanady 5:2. Zverencov trénera Júliusa ...

HANNOVER 11. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila aj vo svojom druhom stretnutí B-skupiny na Nemeckom pohári v Hannoveri, keď si v sobotu poradila s európskym výberom Kanady 5:2. Zverencov trénera Júliusa Šuplera tak čaká v nedeľu od 19.00 h finále proti víťazovi A-skupiny - Švajčiarsku.

Oproti piatkovému zápasu s Lotyšskom dostal tentoraz v bránke príležitosť namiesto Šimonoviča Križan a miesta v treťom a štvrtom útoku si prehodili Balej so Štefankom. Slováci síce prvú tretinu prehrali 1:2, no v druhej sa zásluhou gólov Tomáša Starostu a Juraja Štefanku dostali do vedenia. Starosta so Štefankom sa podobne ako Andrej Podkonický v prvej časti hry presadili pri presilových hrách. V záverečnej časti hry ešte víťazstvo prikrášlili Melichárek a Miroslav Kováčik. Slovensko tak vyhralo nad Kanadou v poradí 19. z 39 vzájomných stretnutí, ďalšie štyri sa skončili remízou a 16 víťazstvom výberov krajiny javorového listu. Aj skóre hovorí v prospech tímov spod Tatier 128:106. Slováci so štyrmi bodmi vyhrali B-skupinu pred Kanadou a Lotyšskom.
O tom, že súperom slovenskej reprezentácie bude vo finále bude výber Švajčiarska rozhodol druhý sobotňajší zápas, v ktorom "Helvéti" zdolali domácich Nemcov 3:2 po samostatných nájazdoch. Nemcom nestačilo ani vedenie 2:0 po prvej tretine, hokejisti z krajiny helvétskeho kríža v druhej znížili a v tretej 31 sekúnd pred záverom zásluhou Bärtschiho pri power play vyrovnali. Švajčiari mali v samostatných nájazdoch pevnejšie nervy a radovali sa z druhého víťazstva na tohtoročnom Nemeckom pohári. Nad Nemeckom vyhrali 44. zo 120 vzájomných stretnutí. Domáci nastúpia v nedeľu na zápas o 3. miesto proti Kanade.