Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. februára 2007

V prípade smrti Jakuba žiadajú sankcie s celoštátnym významomPoradný orgán Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) navrhol Nemocnici Topoľčany n.o., v ktorej pochybením personálu zomrel v decembri minulého roka 13-ročný Jakub, udeliť ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) - Poradný orgán Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) navrhol Nemocnici Topoľčany n.o., v ktorej pochybením personálu zomrel v decembri minulého roka 13-ročný Jakub, udeliť finančnú sankciu a niekoľko nápravných opatrení. Osobitná komisia sa dohodla na miliónovej pokute, ktorú ešte musí schváliť úrad v správnom konaní. V kompetencii ÚDZS však bola možnosť udeliť nemocnici postih až do výšky piatich miliónov korún. "Naším cieľom nie je vyťahovať peniaze z nemocníc, lebo sme si vedomí, aký dôsledok majú tieto pokuty na zdravotnícke zariadenia. Cieľom úradu je prevencia, ktorá by nebola platná len pre topoľčiansku nemocnicu, ale mala celoštátny význam," uviedol na dnešnej tlačovej konferencii predseda Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Richard Demovič.

Definitívne rozhodnutie o postihoch pre nemocnicu padne do dvoch týždňov. V stredu 31. januára zároveň predseda ÚDZS podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Okrem dlhodobého prísneho dohľadu nad Nemocnicou Topoľčany n.o. pripravil ÚDZS i nariadenia pre personál. Prioritou bude overovanie znalostí a preškolenie zdravotníkov v resuscitácii a intenzívnej medicíne. Zároveň žiada vypracovanie systému prijímania pacientov a vedenia zdravotnej dokumentácie. Rozhodnutie v súvislosti s personálnymi zmenami je však v kompetencii vedenia topoľčianskeho zdravotníckeho zariadenia. "Očakávam, že zodpovední ľudia v nemocnici budú realizovať opatrenia aj isté personálne zmeny," uviedol Demovič.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko a SR by mali rokovať o Transpetrole vo februári
<< predchádzajúci článok
HVB Bank uzavrela rok 2006 úspešne