Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2023

Väčšina Ukrajincov nesúhlasí s územnými ústupkami na dosiahnutie mieruUkrajinci nie sú ochotní vzdať sa územia s cieľom dosiahnuť mier. Iba 10 percent obyvateľov krajiny je presvedčených, že je možné odstúpiť časť územia v záujme dosiahnutia mieru a zachovania ...Zdieľať
aptopix_ukraine_belarus_border_33497 8b6d11abc8424e7b832cb7510cfaecd2 676x451 9.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinci nie sú ochotní vzdať sa územia s cieľom dosiahnuť mier. Iba 10 percent obyvateľov krajiny je presvedčených, že je možné odstúpiť časť územia v záujme dosiahnutia mieru a zachovania nezávislosti.

Teritoriálne ústupky


Vyplýva to z prieskumu, ktorý od 26. mája do 5. júna tohto roka uskutočnil Kyjevský medzinárodný inštitút sociológie. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Absolútna väčšina respondentov (84 %) naďalej súhlasí s tým, že teritoriálne ústupky nie sú prípustné, hoci by vojna trvala dlhšie. Iba 10 percent si myslí, že časti území je možné sa vzdať s cieľom dosiahnuť mier a zachovať si nezávislosť,“ uviedol Kyjevský medzinárodný inštitút sociológie.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNezáleží na jazyku


Väčšina občanov Ukrajiny odmieta ústupky bez ohľadu na to, akým jazykom doma prevažne komunikujú. Proti ústupkom je 85 percent občanov hovoriacich po ukrajinsky a 10 percent z nich by súhlasilo s ústupkami.

Medzi občanmi hovoriacimi po rusky je proti ústupkom 80 percent respondentov a 13 percent z nich by bolo ochotných na ústupky.Zdroj: SITA.sk - Väčšina Ukrajincov nesúhlasí s územnými ústupkami na dosiahnutie mieru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko s presunom a rozmiestňovaním jadrových zbraní po Bielorusku začne v lete
<< predchádzajúci článok
Problémy nám v lete môžu spôsobiť surové, ale aj pripálené jedlá