16. septembra 2014

Video KHL: Slovan prehral so Severstaľom, Janus zápas nedochytal

Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli ani vo svojom druhom stretnutí zo štvorzápasovej septembrovej série v Slovnaft aréne.

Minúta ticha za zosnulého bývalého slovenského hokejového reprezentanta a majstra sveta 2002 Miroslava Hlinku pred začiatkom zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec. Bratislava, 16. september 2014.

Po nedeľňajšej prehre s Torpedom Nžnij Novgorod (2:3 po sam. nájazdoch) nestačili v utorok ani na Severstaľ Čerepovec, s ktorým prehrali 0:3.

Bratislavčania dokázali počas svojho účinkovania v nadnárodnej súťaži tohto súpera poraziť iba raz a to v decembri minulého roku na domácom ľade 3:2. V ostatných vzájomných stretnutiach podobne ako v utorňajšom, nestrelili ani gól a prehrali 0:6, 0:3 a 0:2.

Prvá tretina utorkového zápasu "belasým" absolútne nevyšla. Gólman Janus, ktorý dostal od začiatku príležitosť pred Švédom Backlundom, vydržal v bránke len do 13. minúty, keď ho po dvoch inkasovaných góloch tréner Rostislav Čada vystriedal. Slovanisti v úvodnej časti nevyužili tri presilovky. Hostia naopak hrozili najmä z protiútokov a využili z minima maximum, gólovo sa presadili Mons a Bučnevič.

Ani úvod druhej tretiny sa domácim príliš nevydaril. Na konci 24. minúty ušli Stoľarov s Bučnevičom a prečíslenie dvoch proti jednému dokonale využili a zvýšili na rozdiel troch gólov. V hre Slovana chýbala počas celého duelu iskra a navyše strelci zlyhávali na pozornom Jakubovi Štěpánkovi, ktorý bol veľkou oporou Severstaľu.

Oproti zápasu s Torpedom urobil v utorok kormidelník Bratislavčanov iba malé zmeny v zostave. Svoju premiéru v súťažnom zápase v drese bratislavského tímu absolvoval obranca Kurtis Foster, ktorý doteraz nehral pre zdravotné problémy s medzirebrovým svalstvom. Kanaďan nahradil Jána Brejčáka a nastupoval na ľad spoločne s krajanom Jonathanom Sigaletom. Jednu zmenu urobil Čada aj v útoku - center Mário Bližnák sa posunul zo štvrtej do tretej formácie. Opačným smerom putoval Rok Tičar.

Slovan prehral tretí zápas po sebe a s 10 bodmi zo šiestich duelov je štvrtý v tabuľke Západnej konferencie. Čerepovec sa radoval z druhého víťazstva v ročníku. "Belasí" sa najbližšie predstavia v nadnárodnej súťaži v sobotu 20. septembra, keď na svojom ľade od 17.30 h privítajú CSKA Moskva.

VÝSLEDOK:

HC Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

07:43 - 0:1 J. Mons (P. Černov, D. Kagarlickij)

12:10 - 0:2 P. Bučnevič

23:54 - 0:3 P. Bučnevič (G. Stoľarov, A. Almqvist)

Vylúčenia:

05:27 Pavel Lukin (Severstaľ) - 2 min. (hákovanie)
12:46 Anatolij Nikoncev (Severstaľ) - 2 min. (seknutie)
15:02 Pavel Lukin (Severstaľ) - 2 min. (seknutie)
27:22 Kurtis Foster (Slovan) - 2 min. (držanie)
31:49 Zachar Arzamascev (Severstaľ) - 2 min. (zdržiavanie hry)
39:13 Dmitrij Kagarlickij (Severstaľ) - 2 min. (hákovanie)
43:05 Milan Bartovič (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
50:30 Ladislav Nagy (Slovan) - 2 min. (nedovolené bránenie)

strely na bránu: 36:31, vylúčenia: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Bulanov, Olenin - Balodis, Birin (všetci Rus.), 8832 divákov

Slovan: Janus (13. Backlund) - Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Mihálik, Starosta, Luža - Vondrka, V. Nedorost, L. Nagy - L. Hudáček, Surový, Netík - Bartovič, Bližňák, Murley - Ölvecký, Tičar, Jeglič
Severstaľ: Štěpánek - Urbom, Almqvist, Šinin, Stasenko, Šefer, Lukin, Arzamascev - Bučnevič, Stoľarov, Kvapil - Mons, Černov, D. Kagarlickij - Kazakovcev, Kovyršin, Nikoncev - Monachov, Zemčenko, Dedunov

I. tretina

Slovan síce začal aktívnejšie, vypracoval si šance, ale ako prví sa radovali hostia. Po skončení domácej presilovky sa strelou švihom z ľavého kruhu presadil po rýchlom protiútoku Mons - 0:1.

V 13. min si nakorčuľoval Bučnevič od bočného mantinelu medzi kruhy okolo nedôrazného Fostera a presnou strelou vyhnal z bránky Janusa - 0:2.

Domáci sa trápili v koncovke i presilovkách, v bránke Severstaľu im bol veľkou prekážkou pozorný Jakub Štěpánek.

II. tretina

Bratislavčanom chýbala iskra i herná pohoda. V 24. min pri prečíslení našiel Stoľarov krížnou prihrávkou Bučneviča, ktorému už nerobilo problém umiestniť puk do prázdnej bránky - 0:3. Slovan si utvoril súvislejší tlak len počas presiloviek, ale vo skvelom svetle sa predvádzal Štěpánek, ktorý dlho nepustil puk za svoj chrbát.

III. tretina

Ani záverečná tretina nepriniesla zmenu vo vývoji. Čerepovec pozorne bránil svoju modrú čiaru a nepúšťal domácich k veľkej útočnej aktivite.

Veľkú šancu pred Backlundom spálil Monachov, na opačnej strane sa pozeral Bartovič do očí pri vlastnom oslabení Štěpánkovi, ale ani puk po jeho strele si nenašiel cestu do siete. Čerepovec v závere bez problémov ubránil víťazstvo.