26. februára 2014

KHL Video: Slovan porazil po nájazdoch Dinamo Minsk

Po olympijskej prestávke pokračuje v stredu ďalšími zápasmi Kontinentálna hokejová liga (KHL). Hokejisti Slovana Bratislava hrajú od 19:00 v Slovnaft aréne proti Dinamu Minsk, s ktorým v tejto sezóne na jeho ľade prehrali 0:2.

Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom domácom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Dinamo Minsk 4:3 po samostatných nájazdoch a stále živia matematickú šancu na postup do play-off. "Belasí" tri zápasy pred koncom základnej časti zaostávajú za ôsmym Lokomotivom Jaroslavľ o osem bodov, keď v doterajších 51 dueloch nazbierali 67 bodov. Ak sa Bratislavčania nekvalifikujú do play-off, predstavia sa v Pohári nádeje.

Slovan v stredu v Slovnaft Arene dvakrát viedol, no jeho bieloruský súper dokázal v prvých dvoch tretinách zmazať manko - na presný zásah Radivojeviča odpovedal Irgl a gól Šatana "zmazal" v oslabení Surový. V 43. min v presilovke poslal Minsk do vedenia Materuchin, no predĺženie pre domácich zariadil Ölvecký. O víťazstvo a bod navyše pre Slovan sa postaral v samostatných nájazdoch obranca Štajnoch.

Zverencov trénera Rostislava Čadu čakajú v zostávajúcom priebehu základnej časti tri domáce stretnutia - v piatok proti Donecku, v nedeľu proti Spartaku Moskva a v utorok proti Medveščaku Záhreb.

VÝSLEDOK - KHL:

HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

04:52 - 1:0 B. Radivojevič (P. Ölvecký, J. Brejčák)

08:09 - 1:1 Z. Irgl (L. Krajíček, T. Surový)

22:50 - 2:1 M. Šatan (B. Radivojevič, M. Bližňák) - presilová hra

38:56 - 2:2 T. Surový - gól v oslabení

42:45 - 2:3 A. Materuchin (A. Kaľužnyj, L. Krajíček) - presilová hra

55:14 - 3:3 P. Ölvecký

Vylúčenia:
21:23 Zbyněk Irgl (Dinamo) - 2 min. (nedovolené bránenie)
24:01 Juraj Mikúš (Slovan) - 2 min. (držanie)
30:52 Andrej Stas (Dinamo) - 2 min. (držanie hokejky)
34:30 Vladimír Mihálik (Slovan) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
38:41 Lukáš Krajíček (Dinamo) - 2 min. (podrazenie)
41:20 Juraj Mikúš (Slovan) - 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 27:26, vylúčenia: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodcovia: Bondar, Buturlin - Lazarev, Palej, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus - Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák - Šatan, Ölvecký, Radivojevič - Miklík, J. Mikúš, Bartovič - L. Hudáček, Bližňák, Vondrka - Kudrna, A. Šťastný, T. Mikúš
Dinamo: Miľčakov - L. Krajíček, Goroško, Lintner, Nogačov, Usenko, Filičkin - Materuchin, Stas, Kaľužnyj - Irgl, Surový, Jefimenko - Gavrus, Kitarov, Zacharov - Pavlovič, Drozd, Protaseňa