Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

31. mája 2023

Vo veku 72 rokov zomrela herečka a spisovateľka Milka ZimkováZa svoju hereckú a autorskú prácu získala mnoho ocenení, medzi inými napríklad Hlavnú cenu medzinárodnej poroty na 40. festivale Divadla jedného herca v poľskom meste Vroclav.Zdieľať
Vo veku 72 rokov zomrela herečka a spisovateľka Milka Zimková

 

Vo veku 72 rokov zomrela v utorok (30. 5.) v Bratislave slovenská herečka, spisovateľka, scenáristka a prvá dáma divadla jedného herca na Slovensku Milka Zimková. Potvrdila to jej dcéra Milina Zimková.


Filmových či televíznych divákov si získala účinkovaním vo filme Pásla kone na betóne (1980). Kultová snímka odohrávajúca sa v Zimkovej rodnom kraji vznikla na základe jej rovnomenného knižného debutu. Úspešný film sa dočkal aj voľného pokračovania pod názvom ...kone na betóne (1995).

Predstavila sa aj v vo filmoch, ako Kosenie jastrabej lúky (1981), Zrelá mladosť (1983), Sedmé nebe (1987), Proč? (1989) alebo Montiho čardáš (1989). Významný zdroj inšpirácie pre svoje diela našla v rodnom kraji.

Za svoju hereckú a autorskú prácu získala mnoho ocenení, medzi inými napríklad Hlavnú cenu medzinárodnej poroty na 40. festivale Divadla jedného herca v poľskom meste Vroclav.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrela Milka Zimková, hlavná herečka z filmu Pásla kone na betóne prehrala boj s ťažkou chorobou
<< predchádzajúci článok
Bieluha s prezývkou Hvaldimir priplávala do švédskych vôd, pred štyrmi rokmi sa ukázala v Nórsku aj s ruským postrojom