Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. februára 2006

Vystúpenie Rolling Stones na Superbowle bolo cenzurovanéFinále profesionálnej ligy amerického futbalu NFL, známe ako Superbowl, sa v nedeľu večer nevyhlo cenzúre.Zdieľať
  Z vystúpenia kapely Rolling Stones počas prestávky producenti vystrihli dve obscénnejšie slová.

      Televízia ABC vysielala prenos s päťsekundovým oneskorením, nepochybne v reakcii na vychýrené "zlyhanie kostýmu" Janet Jacksonovej, ktorá divákom Superbowlu pred dvoma rokmi predviedla odhalený prsník.
      Legendy z Rolling Stones síce podobné odhaľovanie - až na dobre sformované brušné svaly Micka Jaggera - neponúkli, jedno z najsledovanejších podujatí v USA sa však musí zaobísť bez pikantných momentov.
      Prvým bola podľa strihačov v skladbe Start Me Up zmienka o tom, ako príťažlivá žena dokáže roztúžiť aj starého muža, "mŕtvolu" ("you make a dead man come"). Zvuk stíšili tiež v novej piesni Rough Justice pri nevhodnom slangovom slove "cock". Z troch skladieb sa cenzúre vyhla len (I Can't Get No) Satisfaction.
      Podľa ABC boli zmeny dielom NFL a jej producentov. Členovia Rolling Stones proti nim zrejme namietať nebudú, ak totiž budú mať šťastie, záležitosť odvedie pozornosť od ich samotného vystúpenia, ktoré kritici zhodnotili ako priemerné a nevyrovnané.

(TASR) foto int


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na Super Bowl vstúpili The Rolling Stones i Stevie Wonder (6. 2. 2006)nasledujúci článok >>
Členovia rockovej formácie Smashing Pumpkins sa opäť zjednotili
<< predchádzajúci článok
SuperStar 2: Neoficiálna hymna SuperStar So mnou môžeš rátať je už v predaji