Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. novembra 2022

Zákaz ochutených zahrievaných tabakových výrobkov v Únii nadobudol účinnosť, o nejaký čas si ich už nekúpiteV stredu nadobudol účinnosť zákaz ochutených zahrievaných tabakových výrobkov. Ten predstavuje reakciu na výrazný nárast predaja týchto tabakových výrobkov v celej Európskej ...Zdieľať
gettyimages 1339076503 676x451 23.11.2022 (Webnoviny.sk) - V stredu nadobudol účinnosť zákaz ochutených zahrievaných tabakových výrobkov. Ten predstavuje reakciu na výrazný nárast predaja týchto tabakových výrobkov v celej Európskej únii. Informovalo o tom tlačové oddelenie Zastúpenia Európskej Komisie v SR.


Uvedený zákaz má pomôcť dosiahnuť cieľ stanovený v európskom pláne na boj proti rakovine, ktorým je vytvorenie „generácie bez tabaku“, v ktorej menej ako 5 % obyvateľstva bude do roku 2040 používať tabak.

Členské štáty majú teraz osem mesiacov na transpozíciu delegovanej smernice do svojich vnútroštátnych právnych predpisov. Nové pravidlá sa začnú v plnej miere uplatňovať od 23. októbra 2023.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zákaz ochutených zahrievaných tabakových výrobkov v Únii nadobudol účinnosť, o nejaký čas si ich už nekúpite © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA dodajú Ukrajine ďalšie zbrane a muníciu za 400 miliónov dolárov, oznámil Biely dom
<< predchádzajúci článok
Rusko schválilo zmeny v zákone o „propagande“ LGBTI ľudí, šírenie informácií o komunite sa bude trestať