Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. septembra 2010

Žilinská univerzita začína rok s novou rektorkouŽilinská univerzita začína dnes akademický rok 2010/2011 s viac ako desaťtisíc študentmi, novou rektorkou i novým ústavom. Čerstvo inaugurovaná rektorka Tatiana Čorejová ...Zdieľať
corejova Foto: SITA/Michal Burza ŽILINA 24. septembra (WEBNOVINY) – Žilinská univerzita začína dnes akademický rok 2010/2011 s viac ako desaťtisíc študentmi, novou rektorkou i novým ústavom. Čerstvo inaugurovaná rektorka Tatiana Čorejová chce pokračovať v budovaní centier excelentnosti, prístrojovom vybavení laboratórií či modernizácii učební. „Čaká nás tiež ďalšia etapa rekonštrukcie študentských domovov, výstavba parkovacích plôch či úprava zelene v areáli univerzity ako súčasti oddychovej zóny. Tieto úlohy predstavujú platformu pre skvalitnenie našich hlavných procesov - vzdelávaciu a vedecko-výskumnú činnosť a pre skvalitnenie dosahovaných výsledkov. Novinkou na Žilinskej univerzite v tomto akademickom roku je vytvorenie Ústavu cudzích jazykov, ktorý slúži na podporu všetkých fakúlt a výučby jazykov na všetkých fakultách,“ povedala Čorejová.


Nové vedenie sa chce venovať všetkým oblastiam života univerzity, no najmä tým, ktoré sa týkajú študentov. „Aby bolo pre nich vytvorené dobré prostredie ohľadom študijných programov, ohľadom laboratórií, ohľadom ich ubytovania, kultúrneho vyžitia a aby tá vedecko-výskumná činnosť, ktorá sa realizuje na univerzite, aby bola podopretá spoluprácou práve so študentmi,“ dodala rektorka. Bývalý rektor Ján Bujňák odporúča dať si záležať aj na komplexnej akreditácii a európskej integrácii. „Komplexná akreditácia je veľmi dôležitá, pretože od nej závisí, či tu bude doktorandské štúdium, habilitácie, inaugurácie. A asi, keď sme už tá Európska únia, snažiť sa budovať ten spoločný európsky priestor a bližšie sa do neho integrovať,“ povedal Ján Bujňák.

Do nového akademického roka nastúpilo na Žilinskú univerzitu viac ako desaťtisíc študentov. Na 38 akreditovaných bakalárskych programoch je v prvom ročníku zapísaných 2 650 denných a 550 externých študentov. V inžinierskom a magisterskom štúdiu bude prvý ročník navštevovať 1 600 študentov.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladí Petržalčania sú obéznejší ako ich rovesníci
<< predchádzajúci článok
O osude šéfa Tiposu sa rozhodne začiatkom týždňa