Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. decembra 2006

Volebné výsledky z najmenších obcí - AKTUALIZOVANÉ 21:38V najmenšej obci Trenčianskeho kraja - v obci Haluzice mali hlasovacie lístky spočítané v priebehu piatich minút. Starostom sa opätovne stal jediný ...Zdieľať

V Haluziciach starostom Miloš Madila

TRENČÍN 2. decembra (WEBNOVINY) - V najmenšej obci Trenčianskeho kraja - v obci Haluzice mali hlasovacie lístky spočítané v priebehu piatich minút. Starostom sa opätovne stal jediný kandidát - Miloš Madila, ktorý kandidoval za Ľudovú stranu - HZDS. Zo 45 voličov zapísaných v zozname sa na voľbách zúčastnilo 26. Madilovi dalo hlas 22 voličov, štyri hlasy však boli neplatné. Haluzičania tiež zvolili všetkých troch poslancov, ktorí kandidovali, všetkých za ĽS-HZDS. Aj pri voľbe poslancov boli štyri hlasy neplatné, kandidátov podporilo po 22 ľudí.

V najmenších obciach kraja pokračujú doterajší starostovia

Najmenšie obce Banskobystrického kraja Poproč a Červeňany budú aj v nasledujúcom funkčnom období viesť ich terajší starostovia Ľubor Kvaka a Radoslav Palášthy. Podľa očakávaní získali plný počet hlasov svojich spoluobčanov, ktorí sa na voľbách zúčastnili, boli totiž jedinými kandidátmi.

V Poproči v okrese Rimavská Sobota sa na voľbách zúčastnili 16 zo 17 oprávnených voličov. V Červeňanoch v okrese Veľký Krtíš hlasovali za svojho starostu Palášthyho z 20 oprávnených voličov všetci štrnásti, ktorí dnes svoje volebné právo využili. V oboch obciach si zvolili aj trojčlenné obecné zastupiteľstvo. Voľby v obciach prebehli voľby pokojne, bez organizačných nedostatkov či incidentov. Agentúru SITA informovala členka popročskej volebnej komisie Margita Vaľová a predsedníčka červenianskej volebnej komisie Ľubica Palášthyová.

V Havranci si starostu zvolilo všetkých 11 obyvateľov obce

Jedenásť voličov v obci Havranec vo Svidníckom okrese si zvolilo pri 100-percentnej voličskej účasti za svojho starostu 68-ročného Jozef Bilasa. Ten vo voľbách nemal žiadneho protikandidáta a po štvorročnej prestávke sa opätovne stane prvým mužom obce. V obecnom zastupiteľstve mu budú pomáhať traja poslanci, ktorých priemerný vek je 69 rokov. Najstarším z nich je 82-ročný staronový poslanec. V obci mali odvolené už po 13:00. Informácie agentúre SITA poskytol zapisovateľ volebnej komisie Jozef Bilas.

VOĽBY: V najmenšom okrsku BSK zvíťazil súčasný starosta

V najmenšom okrsku Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v obci Nový Svet v okrese Senec zvíťazil takmer jednohlasne súčasný starosta Štefan Hrubý. Ako agentúru SITA ďalej informovali z miestnej volebnej komisie v Novom Svete, víťazovi volieb, ktorého podporila koalícia strán Smer-SD a ĽS-HZDS odovzdalo svoj hlas 36 z 38 účastníkov volieb. Koalícia Smer-SD a ĽS-HZDS získala najviac postov v obecnom zastupiteľstve. Nový Svet má 62 obyvateľov, v zozname voličov je zapísaných 55 voličov.

František Dora staronovým starostom Dolného Chotára

Starostovský post v obci Dolný Chotár (okres Galanta) so zhruba 200 obyvateľmi si na nasledujúce štyri roky opäť zopakuje František Dora (SMK). Jeho víťazstvo bolo viac-menej isté, keďže vo voľbách nemal súpera. Ako informovala agentúru SITA zapisovateľka tamojšej volebnej komisie Judita Keselyová, zo 171 oprávnených voličov využilo svoje hlasovacie právo 107. Zvolili aj nové obecné zastupiteľstvo, ktoré bude pozostávať z troch nominantov za SMK, jedného má strana Smer-SD a jeden je nezávislý. Keselyová dodala, že voľby malý pokojný priebeh bez incidentov, zúčastnili sa na nich všetky vekové kategórie od mladých po seniorov.

Ľubomír Petrák piatykrát starostom Hurbanovej Vsi

V obci Hurbanova Ves v Seneckom okrese sa po piatykrát stal starostom Ľubomír Petrák, ktorého vo voľbách podporovala strana Smer-SD. Ako agentúru SITA informoval predseda volebnej komisie Milan Skanský, súčasnému starostovi, ktorý v komunálnych voľbách nemal žiadneho protikandidáta, dalo svoj hlas 110 z 205 voličov. Všetkých päť postov v obecnom zastupiteľstve získala strana Smer-SD.

Obec Hurbanova Ves má 262 obyvateľov, v zozname voličov je zapísaných 207.

Celler vyhral v jednom z najmenších okrskov

Súčasný trenčiansky primátor Branislav Celler (SDKÚ-DS, KDH) získal v dnešných komunálnych voľbách v 36. trenčianskom okrsku na Štefánikovej ulici najviac hlasov. Z 507 oprávnených voličov mu dalo hlas 40 ľudí. Následuje ho kandidát za koalíciu Smer-SD, ĽS-HZDS a SNS Oto Barborák, ktorý získal 30 hlasov. Na treľom mieste sa umiestnil bývalý primátor Jozef Žiška, podporovaný stranami HZD a ANO. Získal 19 hlasov. Sedem ľudí volilo kandidáta Strany občianskej solidarity (SOS) Fedora Jánošíka a dvaja Jozefa Franka, ktorého nominovalo Združenie robotníkov Slovenska (ZRS). Jeden hlas bol neplatný. Volebná účasť v okrsku dosiahla 20%. Medzi kandidátmi na poslancov získal najviac hlasov nezávislý Ján Babič. Agentúru SITA o tom informoval predseda okrskovej volebnej komisie Jozef Prno.

V najmenšej dedinke v okrese Stará Ľubovňa bude vládnuť Smer

V najmenšej obci v okrese Stará Ľubovňa, v Obručnom, bude najbližšie štyri roky vládnuť Smer-SD. Staronovou starostkou sa stala Danka Uhrínková, ktorá bude mať v päťčlennom obecnom zastupiteľstve plnú podporu piatich poslancov za Smer-SD. Zo 43 oprávnených voličov sa na komunálnych voľbách v Obručnom zúčastnilo 27 ľudí. Agentúru SITA informoval zapisovateľ Obvodnej volebnej komisie v Starej Ľubovni Ján Hric.

Na Internátnej v B. Bystrici chcú za primátora Saktora

V 46. banskobystrickom volebnom okrsku, v ktorom volili obyvatelia časti Internátnej ulice na sídlisku Fončorda, sa víťazom primátorských volieb stal bývalý prezident Konfederácie odborových zväzov Ivan Saktor, nominant koalície strán Smer-SD, SNS a Strana zelených. Hlasovalo zaňho 93 z 250 zúčastnených voličov. Na druhom mieste skončil so 75 hlasmi nominant koalície strán SDKÚ-DS, KDH a ĽS-HZDS Ján Chladný, vedúci oddelenia sociálnych vecí, kultúry, športu a vzdelávania na mestskom úrade. Súčasný primátor Ján Králik, ktorý kandidoval ako nezávislý, dostal 29 hlasov. Na ďalších priečkach sa umiestnili Zdenko Haring s 27, Miloš Kráľ s 11, Peter Múkera s piatimi, Jaromír Majer so štyrmi hlasmi, Jozefa Sásika v 46. okrsku nevolil nikto. Tri zo šiestich neplatných hlasov získal Milan Kepeňa, ktorý sa kandidatúry ešte minulý týždeň vzdal. Volebná účasť v tomto okrsku bola 36 percent.

Voľby prebehli v Banskobystrickom okrese pokojne, bez vážnejších nedostatkov či incidentov. Podľa členky servisnej skupiny obvodnej volebnej komisie Jarmily Badínskej z obvodného úradu sa volebná účasť v obciach odhaduje na zhruba 40 percent, v meste Banská Bystrica na asi 25 percent.

V Brdárke starostom opäť Hric Jančo

Staronovým starostom v najmenšej obci Košického kraja – Brdárke, okres Rožňava, je Jaroslav Hric Jančo, ktorému dalo hlas 52 oprávnených voličov, pričom na hlasovaní sa zúčastnilo 56 voličov. Brdárka má 40 domov a okolo 60 obyvateľov, ktorých počet sa však v lete rozrastá, lebo sem prichádzajú majitelia rekreačných chalúp.

Starostom v Hertníku opäť Ján Pataky

Pozíciu starostu v obci Hertník v okrese Bardejov uhájil poslanec Národnej rady SR za SDKÚ-DS Ján Pataky. Ten na čele obce stojí od roku 1984.

V najmenšom trenčianskom okrsku zvíťazil Oto Barborák

V najmenšom okrsku v Trenčíne, v miestnej časti Kubrica, zvíťazil kandidát za koalíciu Smer-SD, ĽS-HZDS a SNS Oto Barborák. Z 82 odovzdaných hlasov získal presnú polovicu. Okrsok má 267 oprávnených voličov. Za Barborákom sa s 20 hlasmi umiestnil bývalý primátor Jozef Žiška, ktorého podporilo HZD a ANO. Na treťom mieste skončil súčasný primátor Branislav Celler (SDKÚ-DS, KDH) s 19 hlasmi. Jeden občan Kubrice podporil kandidáta Združenia robotníkov Slovenska (ZRS) Jozefa Franka. Nominanta Strany občianskej solidarity (SOS) Fedora Jánošíka nepodporil nik. Agentúru SITA informovala podpredsedníčka okrskovej volebnej komisie Jana Staníková.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Saudskej Arábii zatkli 136 podozrivých z členstva v al-Kájda
<< predchádzajúci článok
Státisícová demonštrácia proti ľavicovej vláde

Volebné výsledky z najmenších obcí - AKTUALIZOVANÉ 21:38 - diskusné fórum čitateľov