Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

18. marca 2018

A. Karpathy: Mojou úlohou je umelou inteligenciou uľahčiť životy ľudíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
San Francisco 18. marca (TASR) – Cieľom mojej práce je uľahčovať životy ľudí prostredníctvom technológie umelej inteligencie. Uviedol pre TASR Andrej Karpathy, ktorý má v americkej spoločnosti Tesla na starosti riadenie vývoja umelej inteligencie.


"V súčasnosti vediem tím zodpovedný za vývoj autopilota – za všetky dáta zo senzorov (kamery, radar, GPS...) a musíme porozumieť všetkému, čo sa nachádza v okolí auta v 3D rozmere (iné autá, semafory...)," konštatoval Karpathy.

Zároveň spresnil, že merania údajov zo senzorov napomáhajú autonómnu jazdu auta, ktoré je schopné ísť samostatne vo svojom jazdnom pruhu, vyhýba sa všetkému, čo mu stojí v ceste, a reaguje na semafory a dopravné značenie v cestnej premávke.

Ocenil, že práve v Tesle sa venuje oblasti autonómnej dopravy v ktorej vidí veľkú budúcnosť.

Andrej Karpathy sa narodil v hlavnom meste Slovenska, ale väčšinu svojho života prežil v Košiciach. Ako 15-ročný sa presťahoval s rodičmi do kanadského Toronta, kde aj absolvoval vysokoškolské štúdium. Doktorát potom získal na kalifornskej Stanfordovej univerzite. V súčasnosti sa venuje vývoju autonómnych automobilov.


 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dnes je deň planetárií, astronomické centrá pripravili rôzne aktivity
<< predchádzajúci článok
Koncert pre Jána a Martinu bude len v Nitre, v Košiciach ho zrušili

A. Karpathy: Mojou úlohou je umelou inteligenciou uľahčiť životy ľudí - diskusné fórum čitateľov