Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. septembra 2019

Á. Ravasz: Robert Fico opäť vyťahuje protirómsku rétorikuNa snímke Robert Fico.Zdieľať
Na snímke Robert Fico. Foto: TASR - Jaroslav Novák
Bratislava 5. septembra (TASR) - Zvolebnieva sa a Robert Fico opäť vyťahuje protirómsku rétoriku, uviedol na sociálnej sieti splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz (Most-Híd). Reagoval tak na vyjadrenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý tvrdil, že to, za čo odsúdili exposlanca Milana Mazureka, si myslí „takmer celý národ“.


„Je smutné, že si o občanoch Slovenska myslí, že majú rovnaký názor ako Mazurek a jeho družina a žiaľ aj on sám,“ napísal Ravasz. Fica podľa neho neoprávňuje jeho nervozita k tomu, aby „rozdúchaval národnostné vášne“. Podľa splnomocnenca vlády pre rómske komunity je to nedemokratické, neetické a nebezpečné. „Správajme sa ako zodpovední politici, hodní 21. storočia a demokratického Slovenska,“ dodal.

Vyjadrenia Fica kritizuje aj poslankyňa opozičnej SaS Natália Blahová. Tá vyzvala orgány činné v trestnom konaní, aby začali Fica stíhať. „Robert Fico týmto výrokom nepriamo tvrdí, že odsúdený mal pravdu a výroky, ktoré boli uznané Najvyšším súdom SR za hanlivé a fašistické, sú pravdou. Preto by mali konať orgány činné v trestnom konaní,“ vyzvala Natália Blahová.

Exposlanec Národnej rady SR Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Uviedol to Fico vo videu na sociálnej sieti na margo Mazurekovho právoplatného odsúdenia za hanobenie národa, rasy a presvedčenia. Fico tvrdí, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Estónsko chce posilniť svoju vojenskú prítomnosť v zahraničí
<< predchádzajúci článok
Putin navrhol Trumpovi, aby USA nakúpili najmodernejšie ruské zbrane

Á. Ravasz: Robert Fico opäť vyťahuje protirómsku rétoriku - diskusné fórum čitateľov