Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2010

Ahmadínedžád radí Obamovi v boji proti terorizmuIránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád vyzval amerického prezidenta Baracka Obamu, aby nasledoval príklad Iránu v boji proti terorizmu. Ahmadínedžád podľa šéfa jeho ...Zdieľať
ahmadinedzad Foto: SITA/AP


TEHERÁN 14. apríla (WEBNOVINY) - Iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád vyzval amerického prezidenta Baracka Obamu, aby nasledoval príklad Iránu v boji proti terorizmu. Ahmadínedžád podľa šéfa jeho kancelárie zaslal ešte v marci Obamovi list, v ktorom mu radí, ako sa vyrovnať s terorizmom na Blízkom východe, pričom zároveň kritizuje politiku USA v tomto regióne.

"V liste písal o otázkach ako útok na Afganistan, šírenie nestability a neistoty v regióne ako aj o americkej podpore terorizmu," povedal v stredu šéf prezidentskej kancelárie Esfandiár Ráhim Mašaí. "Prezident tiež požiadal Obamu, aby sa učil bojovať proti terorizmu od Iránu," dodal. Cieľom listu bolo podľa neho prezentovať názory Iránu a zároveň kritizovať americkú politiku na Blízkom východe.

Prezident Ahmadínedžád už v roku 2006 napísal podobný list exprezidentovi Georgeovi Bushovi a o pár mesiacov adresoval jeden list aj "americkému ľudu". Pred pár dňami napísal generálnemu tajomníkovi OSN Panovi Ki-munovi, aby odštartoval vyšetrovanie teroristických útokov na USA zo septembra 2001, o ktorých sa podľa neho hovoria len "veľké klamstvá".

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikolaj verí, že vlastenecký zákon v NR SR prejde
<< predchádzajúci článok
KALIŇÁK: Samostatné lety by neboli dobrým riešením

Ahmadínedžád radí Obamovi v boji proti terorizmu - diskusné fórum čitateľov