Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2010

Mikolaj verí, že vlastenecký zákon v NR SR prejdeMinister školstva Ján Mikolaj (SNS) počíta s tým, že poslanci z vládneho Smeru-SD budú na aprílovej schôdzi parlamentu opätovne hlasovať za ...Zdieľať
jan mikolaj Ján Mikolaj

Foto: SITA/Michal Burza
BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Minister školstva Ján Mikolaj (SNS) počíta s tým, že poslanci z vládneho Smeru-SD budú na aprílovej schôdzi parlamentu opätovne hlasovať za vlastenecký zákon. "Myslím si, že budú hlasovať tak, ako hlasovali. Pretože nie je dôvod na to, aby zmenili názor," povedal Mikolaj po dnešnom rokovaní vlády. Mikolaj však nemá žiadne informácie z koaličného Smeru a je presvedčený, že zákon v pléne opäť prejde. "Ja som presvedčený že prejde, pretože je tam iba jedna jediná zmena, a to je doba účinnosti," povedal minister. Podľa neho, pokiaľ by vlastenecký zákon neprešiel, tak poslanci by zmenili názor, čo nepredpokladá, že by tak v krátkom období mohli urobiť.

Najbližšia schôdza Národnej rady SR sa bude konať tri týždne pred plánovaným termínom, predseda Pavol Paška ju zvolal na 27. apríla. Poslancov čaká aj vlastenecký zákon, ktorý prezident Ivan Gašparovič do pléna vrátil 19. marca. V rámci opätovného prerokovania zákona na podporu vlastenectva žiada zákonodarcov, aby pri opätovnom schválení normy posunuli dátum účinnosti z 1. apríla 2010 na 1. september 2010. Podľa prezidenta zákon v takom veľkom rozsahu, ktorý dáva povinnosti školám, obciam, mestám a aj iným inštitúciám, sa nedal k 1. aprílu realizovať. Aj premiér Robert Fico požiadal Gašparoviča, aby zákon nepodpísal. Zákon v marci podporili zákonodarcovia Smeru-SD, SNS a ĽS-HZDS a nezaradený Anton Korba, opozícia bola proti alebo sa zdržala hlasovania.

Mikolaj vyjadril opätovnú podporu aj návrhu SNS na zriadenie Slovenského historického ústavu v Ríme. Prezident totiž tento návrh národniarov tiež vrátil do parlamentu. "My to podporíme a opäť je voľba poslancov, ako sa rozhodnú," povedal minister školstva.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
TOMANOVÁ: Opatrnejšie investovanie je problém DSS
<< predchádzajúci článok
Ahmadínedžád radí Obamovi v boji proti terorizmu

Mikolaj verí, že vlastenecký zákon v NR SR prejde - diskusné fórum čitateľov