Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. septembra 2022

Ak chceme na Slovensku vybudovať modernú ekonomiku, potrebujeme zvýšiť našu inovačnú výkonnosť, tvrdí BrockováSlovensko potrebuje výrazne zvýšiť inovačnú výkonnosť. Uviedla to štátna tajomníčka ministerstva zahraničných ...Zdieľať
306855306_472815281526093_4495702180203176990_n 676x451 20.9.2022 (Webnoviny.sk) - Slovensko potrebuje výrazne zvýšiť inovačnú výkonnosť. Uviedla to štátna tajomníčka ministerstva zahraničných vecí (MZVaEZ SR) Ingrid Brocková, ktorá vystúpila na medzinárodnej konferencii a veľtrhu firiem SlovakiaTech Forum – Expo 2022 v Košiciach.


„Inovácie a nové technológie dokážu naše životy meniť k lepšiemu, preto potrebujeme vytvoriť lepšie podmienky pre inovačný ekosystém a podporu talentu. Sme radi, ak v zahraničí vidíme úspešné slovenské firmy či študentov, je to príležitosť vybudovať vo svete širokú sieť kontaktov, o ktoré sa môže naša krajina oprieť,“ uviedla štátna tajomníčka.

Štátna tajomníčka zdôraznila, že v oblasti hospodárskej a ekonomickej sféry sú inovatívne technológie dôležité pre rast produktivity a úspešnosť firiem, zároveň je dôležité zdieľanie skúseností a príkladov dobrej praxe.

„Ak chceme na Slovensku vybudovať modernú a konkurencieschopnú ekonomiku, potrebujeme našu inovačnú výkonnosť výrazne zvýšiť. To si vyžaduje spoluprácu, súdržnosť a synergiu všetkých aktérov,“ uviedla.


Cieľom SlovakiaTech Forum – Expo 2022 je nielen stretnutie a prepájanie slovenských a zahraničných odborníkov v oblasti inovácií, priemyslu, priemyselných technológií, vzdelávania či energetiky, ale aj ukážka vedeckého a inovačného potenciálu slovenských technologických firiem. Rezort diplomacie nad podujatím prevzal záštitu a prezentoval svoje služby v Exportnom dome.


V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Ak chceme na Slovensku vybudovať modernú ekonomiku, potrebujeme zvýšiť našu inovačnú výkonnosť, tvrdí Brocková © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi tlačia na urýchlené referendá v okupovaných územiach Ukrajiny, podľa šéfa Zelenského kancelárie sa boja prehry
<< predchádzajúci článok
Na Sliači spoja jesenné voľby s referendom, chcú tak zabrániť umiestneniu americkej vojenskej základne na letisku