Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2022

Rusi tlačia na urýchlené referendá v okupovaných územiach Ukrajiny, podľa šéfa Zelenského kancelárie sa boja prehryUkrajina tvrdí, že ruské snahy o rýchle zorganizovanie referend o pričlenení okupovaných území k Rusku vychádzajú zo strachu Rusov z prehry. Ako referuje spravodajský web CNN, na Telegrame to ...Zdieľať
russia_ukraine_occupied_territories_16608 9db634415eca40cd973a2c70fcf1dbee 676x451 20.9.2022  - Ukrajina tvrdí, že ruské snahy o rýchle zorganizovanie referend o pričlenení okupovaných území k Rusku vychádzajú zo strachu Rusov z prehry.


Ako referuje spravodajský web CNN, na Telegrame to uviedol vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Andrij Jermak.

Rusi referendá vítajú


O referendá sa v týchto dňoch snažia Rusmi dosadení predstavitelia okupovaných území v Doneckej, Luhanskej, Chersonskej i Zaporižžskej oblasti.

„Naivné vydieranie hrozbami a hororovými príbehmi o referendách a mobilizáciách od tých, ktorí vedia bojovať len s deťmi a mierumilovnými ľuďmi. Takto vyzerá strach z prehry. Nepriateľ sa bojí a primitívne manipuluje. Ukrajina vyrieši ruskú otázku. Hrozbu možno eliminovať iba silou,“ uviedol Jermak.

Samozvaná Donecká aj Luhanská ľudová republika oznámili, že referendum sa bude konať koncom tohto týždňa. Vysokí ruskí predstavitelia vrátane ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova tento krok privítali.

Pseudoreferendá sú fikciou


Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev vyzval na urýchlenie plánov na referendá. Tvrdí, že takéto referendá by znamenali, že by ukrajinské útoky zasahovali do suverenity Ruska.

Kancelária ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského odkázala Rusom a ich komplicom na okupovaných územiach Ukrajiny, že pseudoreferendá sú fikciou a nezmenia právne postavenie okupovaných oblastí.

„Rusko bolo a zostáva agresorom, ktorý nelegálne okupuje časti ukrajinskej pôdy. Ukrajina má plné právo oslobodiť svoje územia a bude ich naďalej oslobodzovať, čokoľvek povie Rusko,“ napísal na Twitteri šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi tlačia na urýchlené referendá v okupovaných územiach Ukrajiny, podľa šéfa Zelenského kancelárie sa boja prehry © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Putin sa usiluje čím skôr ukončiť vojnu na Ukrajine, tvrdí Erdogan (20. 9. 2022)
 Ukrajina získala údaje Vagnerovcov. Každý kat, vrah a násilník bude prísne potrestaný, tvrdí Fedorov (20. 9. 2022)
 Ruská hviezda Pugačovová je za svoje slová o vojne vystavená kritike (20. 9. 2022)
 Rusi opäť zasiahli civilné ciele v Charkivskej oblasti, zranili niekoľko osôb vrátane dieťaťa (19. 9. 2022)
 Eurokomisia vyplatila Slovensku takmer 16 miliónov eur za pomoc ukrajinským utečencom (19. 9. 2022)
 Výbuch zabil desiatky ruských vojakov, „hotel“ si urobili z autobusovej stanice (19. 9. 2022)
 Rusi na Ukrajine ustupujú na chránenejšie pozície, Ukrajinci môžu získať späť aj celú Chersonskú oblasť (19. 9. 2022)
 Protiofenzíva bude pokračovať, Ukrajina musí byť slobodná – celá, sľúbil Zelenskyj (video) (19. 9. 2022)
 Zelenskyj informoval o objavených mučiarňach, v ktorých Rusi týrali civilistov elektrickým prúdom (video) (18. 9. 2022)
 Rusko intenzívnejšie útočí na civilné miesta, nemá to však bezprostredný vojenský dosah (18. 9. 2022)nasledujúci článok >>
Putin sa usiluje čím skôr ukončiť vojnu na Ukrajine, tvrdí Erdogan
<< predchádzajúci článok
Ak chceme na Slovensku vybudovať modernú ekonomiku, potrebujeme zvýšiť našu inovačnú výkonnosť, tvrdí Brocková