Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. októbra 2006

Ak ma Slota zapudí, budem ho považovať za oportunistuJean-Marie Le Pen, šéf francúzskeho Národného frontu (FN), by sa nečudoval, ak by sa Ján Slota verejne vzdal ich "srdečného vzťahu.“ Uviedol to dnes exkluzívne pre agentúru SITA. "Ak tak ...Zdieľať

ŠTRASBURG 25. októbra (WEBNOVINY) - Jean-Marie Le Pen, šéf francúzskeho Národného frontu (FN), by sa nečudoval, ak by sa Ján Slota verejne vzdal ich "srdečného vzťahu.“ Uviedol to dnes exkluzívne pre agentúru SITA. "Ak tak urobí, bude to dôkazom, že sa z neho stal politický oportunista,“ komentoval Le Pen nedávne informácie o tom, že šéf Slovenskej národnej strany (SNS) bol ochotný pre Smer-SD zaprieť svojho európskeho partnera. "Keď sa stretávate s nesprávnymi ľuďmi, dostanete takéto maniere,“ dodal Le Pen, ktorý pripomenul, že SNS nemá zastúpenie v žiadnej z európskych strán.

Slota v roku 1997, keď bola jeho strana vo vláde Vladimíra Mečiara, pozval Le Pena na štyri dni na Slovensko. Podpísal s ním vtedy deklaráciu o spolupráci FN a SNS. Le Pena označil za "skutočného vodcu národných síl Európy, ktorý v priebehu celého svojho života nikdy nezapochyboval o cieľoch, ktoré sú nám všetkým drahé a posvätné." Dnes tvrdí, že už nie sú v kontakte. "Naše partnerstvo v tomto smere nie je žiadne, pretože ja som ho od roku 1997 nevidel, čo je už pomaly desať rokov," uviedol minulý utorok.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MV ukončilo tendre na europasy a východnú hranicu
<< predchádzajúci článok
Vojaci sa v Afganistane hrali s lebkou, Merkelová je zhnusená