Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. októbra 2006

Kaliňák dmieta posunutie vstupu do Schengenu na r. 2008Slovensko sa bude naďalej usilovať o vstup nových členov Európskej únie (EÚ) do schengenského priestoru na budúci rok. Posunutie na rok 2008 považuje vláda za neprijateľné. "Neviem sa s tým ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Slovensko sa bude naďalej usilovať o vstup nových členov Európskej únie (EÚ) do schengenského priestoru na budúci rok. Posunutie na rok 2008 považuje vláda za neprijateľné. "Neviem sa s tým termínom vyrovnať," komentoval minister vnútra Robert Kaliňák vyhlásenie podpredsedu Európskej komisie (EK) Franca Frattiniho, že noví členovia sa k Európe bez hraníc pripoja v júni 2008.

Kaliňák nesúhlasí s Frattiniho tvrdením, že okrem Slovinska nie sú nové krajiny na Schengen pripravené. Pre agentúru SITA zopakoval, že Slovensko bude pripravené k pôvodnému termínu - k októbru 2007. Nepripravená je únia, ktorá nedokáže včas spustiť Schengenský informačný systém druhej generácie (SIS II). Preto vláda uprednostňuje pripojenie k doterajšiemu systému, ako to navrhuje Portugalsko. "V hre je stále portugalský návrh," dodal minister. Definitívne rozhodnutie očakáva od decembrového summitu šéfov štátov a vlád EÚ.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mliekari chcú zvýšiť ceny mlieka a mliečnych výrobkov
<< predchádzajúci článok
Zlyhala posádka An-24, technika bola v poriadku