Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. januára 2021

Ak rodičia podali žiadosť o pandemickú OČR minulý rok, novú už do poisťovne nemusia posielaťRodičia by nemali do Sociálnej poisťovne opätovne posielať žiadosť o pandemické ošetrovné (OČR) len ...Zdieľať
socpoistovna11 676x451 13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Rodičia by nemali do Sociálnej poisťovne opätovne posielať žiadosť o pandemické ošetrovné (OČR) len preto, že sa začal nový kalendárny rok.


Ak počas krízovej situácie, ktorá trvá od 12. marca 2020, už raz žiadosť o pandemickú OČR v minulom roku zaslali, za január tohto roka pošlú do Sociálnej poisťovne len čestné vyhlásenie. V tlačovej správe na to upozornila Sociálna poisťovňa.

"Opakované zasielanie žiadostí v tejto mimoriadnej situácii zahlcuje pobočky Sociálnej poisťovne i Informačno-poradenské centrum, ktoré sú aktuálne preťažené rekordnými počtami požiadaviek, čím sa zdržuje vybavenie dávok pre ďalších klientov," uviedla poisťovňa.

Čestné vyhlásenie rodičia posielajú za celý uplynulý mesiac. "Teda vždy na konci mesiaca, keď sú presne určené dni, počas ktorých sa rodič o dieťa staral," upozorňuje poisťovňa.

Za január tohto roka teda rodičia pošlú čestné vyhlásenie napríklad 29. januára 2021. "Do e-formulára voľbu pre čestné vyhlásenie za január 2021 pridáme v druhej polovici tohto mesiaca," informovala poisťovňa.

Žiadosť o pandemické ošetrovné teda rodičia posielajú do Sociálnej poisťovne len raz – pri prvom uplatnení nároku na pandemické ošetrovné počas celej krízovej situácie. "Nanovo sa žiadosť neposiela ani v prípade, ak poistenec medzitým zmenil zamestnávateľa," dodáva poisťovňa.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ak rodičia podali žiadosť o pandemickú OČR minulý rok, novú už do poisťovne nemusia posielať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci nepovažujú celoplošné testovanie za dobrý a správny krok
<< predchádzajúci článok
Fico odoslal sťažnosť na činnosť TIS a tvrdí, že nekriticky vystupuje voči rozhodnutiam vlády

Ak rodičia podali žiadosť o pandemickú OČR minulý rok, novú už do poisťovne nemusia posielať - diskusné fórum čitateľov