Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

05. decembra 2021

Ako by sa mala správne piť slivovica?Vianoce pomaly klopú na dvere. Vianočné sviatky sú vnímané nielen ako kresťanská tradícia, ale aj ako príležitosť na stretnutie s rodinou a priateľmi.Zdieľať
Ako by sa mala správne piť slivovica?

Čo na takú príležitosť podávať? Samozrejme dámy nepohrdnú lahodným vínom, ale páni si na zahriatie dajú radšej slivovicu. Prezradíme vám, ako sa číry destilát podáva.

Slivovica sa vyznačuje jemnou ovocnou chuťou, v ktorej hrajú hlavnú rolu slivky. V moravských končinách majú pestovatelia ovocné sady so stromami rôznych odrôd. Čo slivovica, to originálna chuť.

Morava je naklonená na pestovanie ovocia

Slivovice sa pália predovšetkým na Morave. Ide o časť republiky, ktorá je naklonená na pestovanie sliviek. Chuť ovplyvňuje nielen pôda, ale aj okolité prírodné vplyvy, ako sú údolia, voda a celkovo vzduch. Ak sa rozhodnete pestovať ovocné stromy, je nevyhnutné vybrať takú odrodu, ktorá sa bude práve na vašej pôde dariť. O stromy sa musíte náležite starať a potom budete doslova žať ovocie, teda pokiaľ slivky na jar nepomrznú.

Slivovica so sušenou slivkou

Ako by sa mala slivovica správne piť? Zrejme alkoholický nápoj chladíte v chladničke, ale robíte chybu, pretože slivovica by mala pri podávaní mať izbovú teplotu. Zahryznúť by ste k nej mali sušenú slivku, pretože jedine tak sa perfektne rozvinie jej vôňa a chuť.

Slivovica sa začala používať aj pri miešaní koktailov. Obľúbený je moravský kohút. Ak si chcete „zmixovať“ tento alkoholický nápoj, tak si pripravte

  • 20 ml slivovice
  • 50 ml červeného vermútu
  • 10 ml fernetu

Všetky uvedené destiláty vlejte do vychladeného miešacieho pohára, čo najlepšie ich premiešajte a nalejte do nízkeho pohára. Moravským kohútom priateľov určite ohromíte.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Tu je skvelý návod na krásnu vianočnú ozdobu pre vaše predné dvere
<< predchádzajúci článok
Tvorca kreslených rozprávok Walt Disney sa narodil pred 120 rokmi