Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

15. júna 2021

Ako si vybrať šampón podľa typu a stavu vlasovŠampón je produkt, ktorý nájdete v kúpeľni každej domácnosti. Používa sa na čistenie vlasov ale môže mať aj ďalšie vlastnosti, ktoré uľahčujú starostlivosť o pokožku hlavy a vlasy. Samostatné miesto na trhu zaujímajú profesionálne šampóny so starostlivo vybranými zloženiami a receptúrami navrhnutými špeciálne na riešenie konkrétnych problémov.Zdieľať
Ako si vybrať šampón podľa typu a stavu vlasov

Profesionálne výrobky sú vždy drahšie ako bežné výrobky. Hlavnou funkciou bežných šampónov je čistenie pokožky a vlasov od mastnoty a nečistôt. Profesionálne šampóny môžu poskytnúť starostlivosť o rôzne typy vlasov, vrátane poškodených a slabých, suchých a krehkých. To sa dosahuje kombináciou komponentov pre profesionálnu starostlivosť a bohatším zložením. Efekt bude lepší, ak produkt použijete v tandeme s hydratačným produktom – balzamom alebo maskou.

Šampóny na citlivú pokožku hlavy

Citlivá pokožka sa vyznačuje tým, že okamžite reaguje na nevhodnú starostlivosť. Môže to byť alergická reakcia, svrbenie a začervenanie kože. Špeciálny čistiaci prostriedok má bezpečné zloženie, ktoré pracuje jemne a nedráždi citlivú pokožku.

Šampóny na suchú pokožku hlavy

Suchá pokožka hlavy vyvoláva neustále napnutie a odlupovanie. Ďalším negatívnym faktorom je vypadávanie vlasov z dôvodu nedostatku výživy. Zloženie šampónu na suchú pokožku by malo obsahovať upokojujúce zložky: alantoín, bisabolol, panthenol, niacínamid.

Špeciálna starostlivosť

Ak nemáte žiadne zvláštne problémy s pokožkou, ale chcete zlepšiť vzhľad vlasov, mali by ste venovať pozornosť prostriedkom z nasledujúcich kategórií. Každý z nich je navrhnutý tak, aby sa staral o konkrétny typ vlasov.

Na mastné vlasy

Šampón na mastné vlasy je produkt, ktorý má nielen čistiace vlastnosti, ale bojuje aj proti príčinám nadmernej práce mazových žliaz a rýchleho znečistenia vlasov. Šampóny na mastné vlasy majú čo najľahšiu štruktúru a čistia bez zaťaženia. Správne vybraný šampón umožní vlasom dlhšie udržať normálny a svieži vzhľad.

Na farbené vlasy

Šampóny na farbené vlasy sú primárne určené na udržanie farby. Pri výbere si musíte pozorne prečítať odporúčania výrobcu, aby ste si mohli zvoliť ten najvhodnejší produkt.

Šampón na rast vlasov

Hlavnou úlohou tohto produktu je pôsobiť proti vypadávaniu vlasov a urýchľovať rast zdravých vlasov. Šampón na rast vlasov má najčastejšie vyvážené zloženie, ktoré kombinuje celú škálu výživných látok. Špeciálne zložky priaznivo pôsobia na vlasové korienky, čo podporuje zdravý rast.

Ako si vybrať šampón podľa typu a stavu vlasov

Hĺbkové čistenie

Šampóny na hĺbkové čistenie sú špeciálnou, prevažne salónnou verziou šampónu. Hlavnou úlohou šampónu je odstrániť a umyť všetky nahromadené látky a nečistoty z vlasov, ktoré sú výsledkom starostlivosti a stylingu.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Seriál Operácia Buffalo, tajomný úsek austrálskej histórie
<< predchádzajúci článok
Muž podal trestné oznámenie na Netflix; v jeho filme je za islamistu