Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

18. mája 2020

Akrobatická šou na podporu morálky Kanaďanov počas pandémie sa skončila tragicky, lietadlo spadlo na obytnú štvrť (foto+video)Akrobatická letecká šou na podporu morálky počas pandémie koronavírusu v Kanade sa skončila tragicky, keď jedno z lietadiel spadlo na obytnú štvrť. Zahynula členka posádky, ...Zdieľať
canada_air_force_crash_25469 0e343380c0814a59a5c05fe8e45193af 676x431 18.5.2020  - Akrobatická letecká šou na podporu morálky počas pandémie koronavírusu v Kanade sa skončila tragicky, keď jedno z lietadiel spadlo na obytnú štvrť. Zahynula členka posádky, ďalší člen utrpel vážne zranenia. Nehoda sa stala v nedeľu v kanadskej provincii Britská Kolumbia počas šou vzdušnej akrobatickej jednotky Snowbirds. Po páde lietadla začal horieť jeden dom v meste Kamloops, 418 kilometrov severovýchodne Vancouveru.


Video z udalosti zachytáva, ako sa najmenej jeden člen posádky katapultoval, než stroj zmizol za stromami a nasledovala explózia.

Premiér Justin Trudeau v reakcii uviedol, že ho úmrtie kapitánky Jennifer Caseyovej, hovorkyne skupiny, "hlboko zarmútilo", rovnako ako zranenie kapitána Richarda MacDougalla, koordinátora tímu a pilota havarovaného lietadla.

Ten pristál na streche jedného z domov, jeho zranenia však údajne nie sú život ohrozujúce.

Turné skupiny malo povzbudiť Kanaďanov v boji proti koronavírusu. Ten si už v krajine vyžiadal vyše 5700 obetí a 77-tisíc potvrdených prípadov nákazy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Akrobatická šou na podporu morálky Kanaďanov počas pandémie sa skončila tragicky, lietadlo spadlo na obytnú štvrť (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americká armáda vyslala do vesmíru svoj záhadný raketoplán, otestuje bezdrôtový prenos energie
<< predchádzajúci článok
SuperStar 2020: Toto je finálová desiatka!. Barbora Piešová predviedla na záver fantastický výkon

Akrobatická šou na podporu morálky Kanaďanov počas pandémie sa skončila tragicky, lietadlo spadlo na obytnú štvrť (foto+video) - diskusné fórum čitateľov