Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

01. novembra 2023

Aktivisti z turistického klubu Hikemates zrekonštruovali šesť turistických mostíkov v Jaloveckej doline (foto)Aktivisti z turistického klubu Hikemates osadili počas uplynulých dvoch týždňov šesť nových mostíkov na turistickej trase vedúcej na vrch Baníkov v Západných ...Zdieľať
dsc03103 1 768x512 1 676x451 1.11.2023  - Aktivisti z turistického klubu Hikemates osadili počas uplynulých dvoch týždňov šesť nových mostíkov na turistickej trase vedúcej na vrch Baníkov v Západných Tatrách.

Životnosť mostíkovAko informoval predseda klubu Patrik Pajta, pri rekonštrukcii využili aj vrtuľník, ktorý vyviezol do Jaloveckej doliny materiál na obnovu.

„Turistické mostíky, ktoré boli v havarijnom stave, sme odstránili a na ich mieste sme osadili úplne nové. Pohyb po tejto trase bude pre turistov bezpečnejší,“ poznamenal Pajta. Životnosť mostíkov pritom odhadol na 10 až 15 rokov.

Bezpečnejšia trasa pre turistov


Na obnove mostíkov sa podieľala spoločne so Správou Tatranského národného parku aj Horská záchranná služba.

„Trasa bude nielen bezpečnejšia pre turistov, ale v prípade zásahu uľahčí prácu aj nám záchranárom. Prístup k zranenému bude plynulejší, rýchlejší a následný transport pre zraneného aj záchranárov bude bezpečnejší,“ skonštatoval riaditeľ HZS Marek Biskupič.


Zdroj: SITA.sk - Aktivisti z turistického klubu Hikemates zrekonštruovali šesť turistických mostíkov v Jaloveckej doline (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výťažok z koncertu M. Červienku pôjde opäť deťom v nemocničnej škole
<< predchádzajúci článok
V premiére zaznela skladba Milana Lasicu s názvom List do vetra