Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. decembra 2019

Aktivita v čínskom výrobnom sektore dosiahla takmer 3-ročné maximumAktivita v čínskom výrobnom sektore zaznamenala v novembri mierne zrýchlenie rastu, pričom rast dosiahol takmer 3-ročné maximum. Informovala o tom v pondelok spoločnosť IHS Markit, ktorá sa ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
Peking 2. decembra (TASR) - Aktivita v čínskom výrobnom sektore zaznamenala v novembri mierne zrýchlenie rastu, pričom rast dosiahol takmer 3-ročné maximum. Informovala o tom v pondelok spoločnosť IHS Markit, ktorá sa odvolala na údaje ekonomického časopisu Caixin.


Index nákupných manažérov, ktorý zostavujú v rámci súkromného prieskumu Caixin-Markit, dosiahol za november hodnotu 51,8 bodu oproti októbrovej úrovni 51,7 bodu. To znamená zrýchlenie rastu, nakoľko rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Navyše to znamená najvyššiu hodnotu indexu od decembra 2016.

Aj podľa oficiálneho prieskumu aktivity vo výrobnom sektore, ktorý cez víkend zverejnil čínsky štatistický úrad, sa situácia v sektore zlepšila. Po októbrovom poklese sa v novembri vrátila k rastu, keď príslušný index dosiahol 50,2 bodu oproti októbrovej úrovni 49,3 bodu. Aktivitu vo výrobnom sektore pritom podporila najmä domáca spotreba.

Rozdiely v údajoch spôsobuje fakt, že zatiaľ čo Caixin a spoločnosť IHS Markit robia prieskum v stredných a malých firmách, štatistický úrad sa zameriava najmä na veľké štátne podniky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy opäť rastú, trhy čakajú na rozhodnutie OPEC+
<< predchádzajúci článok
Investor chce nitriansky polyfunkčný objekt dokončiť do dvoch rokov

Aktivita v čínskom výrobnom sektore dosiahla takmer 3-ročné maximum - diskusné fórum čitateľov