Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2012

Albánski radikáli chceli zablokovať hranice so SrbskomKosovská poriadková polícia musela dnes použiť obušky, slzotvorný plyn i vodné delá proti niekoľkým stovkám albánskych demonštrantov, ktorí sa snažili zablokovať hranice so Srbskom. ...Zdieľať
kosovo PODUJEVO 14. januára (WEBNOVINY) - Kosovská poriadková polícia musela dnes použiť obušky, slzotvorný plyn i vodné delá proti niekoľkým stovkám albánskych demonštrantov, ktorí sa snažili zablokovať hranice so Srbskom.


Policajti tiež zatarasili cestu pred severným mestom Podujevo, asi šesť kilometrov od hraníc so Srbskom, kde chceli radikálni Albánci zablokovať dva hraničné priechody.

Demonštranti mávali albánskymi zástavami a skandovali heslá na podporu Kosovskej oslobodzovacej armády, povstaleckého hnutia, ktoré v rokoch 1998-1999 bojovalo proti srbským silám. Radikálny opozičný líder Albin Kurti už vopred oznámil plány na dočasné zablokovanie hraníc so Srbskom s cieľom zabrániť dovozu srbských produktov do Kosova.

Blokádu odsúdila vláda v Prištine i medzinárodné spoločenstvo. Kosovský premiér Hashim Thaçi uviedol, že jeho vláda spraví všetko pre to, aby blokáde zabránila. Belehrad a Priština sa sporia v otázkach bilaterálneho obchodu, odkedy Kosovo jednostranne vyhlásilo nezávislosť od Srbska v roku 2008. V septembri, po mesiacoch rokovaní pod záštitou EÚ, však obe strany súhlasili s implementovaním dohody o voľnom obchode.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Angelu Merkelovú zníženie ratingov neprekvapilo
<< predchádzajúci článok
Angelu Merkelovú zníženie ratingov neprekvapilo

Albánski radikáli chceli zablokovať hranice so Srbskom - diskusné fórum čitateľov