Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2012

Angelu Merkelovú zníženie ratingov neprekvapiloNemecká kancelárka Angela Merkelová v sobotu uviedla, že Európa má pred sebou ešte "dlhú cestu", kým dokáže obnoviť dôveru investorov. Vyjadrila sa tak po tom, čo ...Zdieľať
merkelova BERLÍN 14. januára (WEBNOVINY) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová v sobotu uviedla, že Európa má pred sebou ešte "dlhú cestu", kým dokáže obnoviť dôveru investorov.


Vyjadrila sa tak po tom, čo medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's znížila hodnotenie úverovej spoľahlivosti 9 členov eurozóny.

"Rozhodnutie potvrdzuje moje presvedčenie, že my v Európe máme pred sebou ešte dlhú cestu, kým bude dôvera investorov opäť obnovená," povedala kancelárka novinárom v severnom meste Kiel.

Zdôraznila však, že S&P je len jednou z troch ratingových agentúr. Napriek tomu podľa jej slov európski lídri rozhodnutie "berú na vedomie". "Po diskusiách z uplynulých týždňov nás úplne neprekvapilo," dodala.

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's v piatok znížila hodnotenie úverovej spoľahlivosti 9 členov eurozóny vrátane Slovenska, pričom Francúzsko a Rakúsko prišli o rating na najvyššom stupni AAA. Hodnotenie Slovenska kleslo na stupeň A z úrovne A+. Ratingu Nemecka sa krok S&P nedotkol.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Albánski radikáli chceli zablokovať hranice so Srbskom
<< predchádzajúci článok
Muhammad Al-Baradií nebude kandidovať na prezidenta

Angelu Merkelovú zníženie ratingov neprekvapilo - diskusné fórum čitateľov