Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. novembra 2023

Albánsky premiér Rama predstaví v Paríži mierový plán pre Pásmo GazyAlbánsko na Parížskom mierovom fóre predloží plán na ukončenie najnovšej eskalácie izraelsko-palestínskeho konfliktu, predtým, než sa vymkne spod kontroly.Zdieľať
edi rama 676x451 10.11.2023 (SITA.sk) - Albánsko na Parížskom mierovom fóre predloží plán na ukončenie najnovšej eskalácie izraelsko-palestínskeho konfliktu, predtým, než sa vymkne spod kontroly.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Úrad albánskeho premiéra Ediho Ramu v piatok informoval, že Albánsko stojí neochvejne s Izraelom v boji proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas, ale Izrael by sa mal brániť „v súlade s medzinárodným humanitárnym právom“.

Albánsky plán vyzýva Ligu arabských štátov a Turecko, aby po prímerí zaistili bezpečné prepustenie všetkých rukojemníkov zadržiavaných Hamasom. Izrael by potom stiahol všetky svoje sily z Pásma Gazy, pričom by kontrolu prevzali medzinárodné sily pod vedením Ligy arabských štátov, aby sa uľahčila rekonštrukcia a prechod vlády od Hamasu k Palestínskej samospráve.

Podľa Ramu je tiež potrebné zorganizovať darcovskú konferenciu na obnovenie Pásma Gazy.Zdroj: SITA.sk - Albánsky premiér Rama predstaví v Paríži mierový plán pre Pásmo Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina už podľa Jermaka zabehla vo vojne s Ruskom 70 metrov, zostáva je 30 najťažších 
<< predchádzajúci článok
Ruská raketa zasiahla pri Odese loď s libérijskou vlajkou a zabila lodivoda, podľa Britov išlo o omyl (foto)